Hiszpańska prasa: ISIS nakazuje werbowanie imigrantów i kobiet do działań terrorystycznych

Państwo Islamskie (IS) rozpoczęło w sieciach społecznościowych kampanię werbowania tzw. "samotnych wilków" do operowania w różnych krajach, m.in. w Hiszpanii. W ostatniej publikacji zaleca "przyciąganie do dżihadu (świętej wojny) imigrantów islamskich i kobiet - poinformował w niedzielę "La Razon"

Hiszpańska prasa: ISIS nakazuje werbowanie imigrantów i kobiet do działań terrorystycznych

Państwo Islamskie (IS) rozpoczęło w sieciach społecznościowych kampanię werbowania tzw. „samotnych wilków” do operowania w różnych krajach, m.in. w Hiszpanii. W ostatniej publikacji zaleca „przyciąganie do dżihadu (świętej wojny) imigrantów islamskich i kobiet – poinformował w niedzielę „La Razon”

Jednocześnie IS daje szereg rekomendacji, mających na celu podżeganie do terroryzmu.

Według dziennika „La Razon”, zamachy terrorystyczne w Europie były przeprowadzone przez infiltrowanych wśród imigrantów dżihadystów, np. ataki w Paryżu z 2015 r. czy na bazylikę w Nicei z 2020 r. W ostatnim czasie policja hiszpańska trzykrotnie przechwyciła i uniemożliwiła próby infiltracji bojowników islamskich w Hiszpanii.

W swojej publikacji IS podkreśla, że „podżeganie do dżihadu jest powinnością i nakazem, jaki Bóg wskazał Swojemu Prorokowi w celu nakłaniania wiernych do walki i zachęcania do niej”.

„Jego troską jest walczyć z nieprzyjaciółmi” – napisano. Potencjalnych kandydatów zapewnia się, że ich wola i pomoc Allaha wystarczą do osiągnięcia celu. IS wzywa także do udziału kobiet w atakach terrorystycznych.

Leave a Reply