Hiszpania: Orki zaatakowały jacht

Hiszpańskie służby ratownicze udzieliły w czwartek rano pomocy załodze jachtu, który został zaatakowany przez kilka orek u brzegów Andaluzji - podała rządowa agenda SASEMAR odpowiedzialna za bezpieczeństwo na wodach Hiszpanii.

Hiszpania: Orki zaatakowały jacht

Hiszpańskie służby ratownicze udzieliły w czwartek rano pomocy załodze jachtu, który został zaatakowany przez kilka orek u brzegów Andaluzji – podała rządowa agenda SASEMAR odpowiedzialna za bezpieczeństwo na wodach Hiszpanii.

Według władz instytucji do ataku zwierząt na jacht, którego dwuosobowej załodze udzielono już pomocy, doszło w czwartek przed godz. 4 w rejonie Cieśniny Gibraltarskiej.

Jak poinformowała SASEMAR, w trakcie ataku w rejonie portu Tarifa załoga jednostki zastosowała się do zalecanych w takich przypadkach działań, wyłączając silnik jachtu oraz opuszczając maszt.

Nurek połknięty przez wieloryba: „Poczułem ogromny wstrząs i nastała ciemność”

Agencja Atlas przypomina, że czwartkowy atak nastąpił w pobliżu miejsca, gdzie pod koniec czerwca grupa dziesięciu orek zaatakowała polski jacht “Rockandroll”, urywając mu ster. W efekcie zdarzenia jedna osoba została ranna.

Hiszpańskie media wskazują, że wraz z wybuchem pandemii i zmniejszeniem ruchu jednostek pływających nasiliły się ataki orek u brzegów Hiszpanii, głównie w rejonie Andaluzji, na południu, a także w Galicji, na północnym zachodzie. Dotychczas potwierdzono już kilkanaście takich zdarzeń.

Cytowani przez portal Milenio eksperci twierdzą, że nietypowe zachowanie orek może wynikać z obawy dorosłych zwierząt przed zderzeniem ich młodych z jachtami.

Leave a Reply