Hiszpania: Konserwatyści wygrywają wybory. Marsz po wolność rozpoczęty! Teraz czas na Walię!

Hiszpania ma wielką szansę pójścia drogą Florydy. Sceptycznie nastawiona wobec pandemii przewodnicząca partii Díaz Ayuso obiecała w środę wykorzystać mocne zwycięstwo w regionalnych wyborach w Madrycie. Natomiast w Walii do wyborów staje konserwatywny Polak - Sebastian Ross.

Hiszpania ma wielką szansę pójścia drogą Florydy. Konserwatyści wygrywają wybory.

Sceptycznie nastawiona wobec pandemii przewodnicząca partii Díaz Ayuso obiecała w środę wykorzystać mocne zwycięstwo w regionalnych wyborach w Madrycie jako „przeciwwagę” dla lewackiej koalicji hiszpańskiego premiera Pedro Sáncheza.

Zwycięstwo „będzie bodźcem i zmianą cyklu” – powiedziała hiszpańskiej stacji EsRadio Díaz Ayuso dzień po tym, jak Partia Ludowa zdobyła 44% głosów w wyborach regionalnych, więcej niż łączna liczba zapewniona przez wszystkich w centrum, oraz przez przeciwników ideologicznych na lewicy.

UK: Sebastian Ross zastraszany przez walijską policję? Rządzący boją się polskich wolnościowców [VIDEO]

„Nadal będziemy tutaj przeciwwagą, która jest potrzebna (przeciwko Sánchezowi)” – powiedziała Díaz Ayuso, której solidne zwycięstwo zmniejsza potrzebę utworzenia przez nią rządu koalicyjnego z Vox, skrajnie prawicową partią, która już zaoferowała szefowi regionu swoje wsparcie.

Floryda: Gubernator DeSantis jednym podpisem zaorał pandemię COVID-19

Pozwalając barom, restauracjom i sklepom pozostać otwartym nawet w przypadku infekcji wirusowych na niebezpiecznie wysokim poziomie, Díaz Ayuso próbowała utrzymać gospodarkę stolicy Hiszpanii dryfującą na powierzchni przez wiele miesięcy.

W obliczu rosnącego zmęczenia pandemią zwiększyło to popularność 42-latki, która zaczynała z politycznego „marginesu”.

WOW! MUSISZ TO OBEJRZEĆ! „To my, wolni ludzie”! Ten utwór polskiego rapera z UK obiega sieć z prędkością światła! [VIDEO]

Jej dosadny styl zyskał również sympatię wśród skrajnie prawicowych zwolenników i, sądząc po wynikach głosowania, także wśród byłych wyborców socjalistycznych.
Wynik wyborów otworzył nowy rozdział w niestabilnej polityce Hiszpanii, pozwalając konserwatystom powrócić do wyścigu o odebranie władzy narodowym socjalistom Sáncheza.

Daje to również pozytywny bodziec dla każdego umęczonego lockdownem i niekończącymi się restrykcjami obywatela pozostałych państw.

Przypomnijmy, że w wyborach do Seneddu – walijskiego parlamentu – które odbywają się 6 maja, staje Polak, wolnościowiec, prawicowiec, wolnorynkowiec Sebastian Ross.

Sebastian jest znany brytyjskiej Polonii od lat. AD 2014 wspierał partię Janusza Korwin-Mikkego w wyborach do parlamentu europejskiego, AD 2015 brał udział w kampanii prezydenckiej i parlamentarnej Partii KORWiN współorganizując liczne spotkania z politykami ugrupowania, m. in. Januszem Korwin-Mikkem czy Konradem Berkowiczem.

AD 2019 Ross startował kolejno do parlamentu europejskiego i Sejmu RP, jako kandydat polonijny z list Konfederacji. Od tego czasu zdobył niemałą popularność, głównie w internecie. Na swoim kanale w serwisach YouTube oraz Facebook kilka razy w tygodniu udostępnia wywiady i transmisje na żywo, które przyciągają dziesiątki, a wiele z nich setki tysięcy odbiorców.

Wiceszef Partii KORWiN w UK kandydatem do walijskiego parlamentu z list UKIP [VIDEO]

W ostatnim czasie, pod wpływem narastających obostrzeń pandemicznych, którym stanowczo się sprzeciwia, Sebastian Ross zaangażował się również w politykę lokalną – brytyjską.

Wielu Polonusów zamieszkujących Wrexham liczy na to, by Walia, zaraz po Florydzie i Hiszpanii była kolejną jaskółką wolności.

Leave a Reply