Hiszpania będzie kontynuować dostawy broni dla Ukrainy

Hiszpania, która na początku marca skierowała dwa samoloty z uzbrojeniem dla ukraińskich sił zbrojnych, będzie kontynuować dostarczanie broni walczącemu z rosyjską inwazją Kijowowi - podały w czwartek źródła w MON w Madrycie, cytowane przez radio Cadena Ser.

Hiszpania będzie kontynuować dostawy broni dla Ukrainy

Hiszpania, która na początku marca skierowała dwa samoloty z uzbrojeniem dla ukraińskich sił zbrojnych, będzie kontynuować dostarczanie broni walczącemu z rosyjską inwazją Kijowowi – podały w czwartek źródła w MON w Madrycie, cytowane przez radio Cadena Ser.

Według przedstawiciela resortu, na którego powołuje się rozgłośnia, kolejny transport broni dla wojsk ukraińskich z Hiszpanii powinien trafić “w najbliższych dniach”; prawdopodobnie w połowie marca.

“Z powodów bezpieczeństwa nie jest podawana dokładna data transportu, ani określany precyzyjnie materiał, jaki zostanie tam wysłany” – podało stołeczne radio.

Źródło w resorcie ujawniło, że uzbrojenie w kolejnym transporcie będzie zbliżone do tego, które dwoma samolotami skierowano z Hiszpanii na początku marca. Potwierdziło, że “Ukraińcy weszli już w posiadanie” tego uzbrojenia.

Leave a Reply