Hipopotamy Pablo Escobara uznane za osoby prawne

Około 90 hipopotamów sprowadzonych do Kolumbii przez byłego barona narkotykowego Pablo Escobara zostało uznanych przez amerykański sąd za osoby prawne, co ma służyć ich uratowaniu przed uśpieniem - podał kolumbijski dziennik “El Tiempo”.

Hipopotamy Pablo Escobara uznane za osoby prawne

Około 90 hipopotamów sprowadzonych do Kolumbii przez byłego barona narkotykowego Pablo Escobara zostało uznanych przez amerykański sąd za osoby prawne, co ma służyć ich uratowaniu przed uśpieniem – podał kolumbijski dziennik “El Tiempo”.

Gazeta cytuje amerykańską organizację praw zwierząt ALDF, która podała, że sąd federalny w amerykańskim stanie Ohio rozstrzygnął na jej korzyść skargę w procesie dotyczącym uratowania przed uśpieniem zwierząt przez władze w Bogocie. Plan taki pojawił się w 2020 roku, gdy jeden z hipopotamów zaatakował i ciężko zranił mężczyznę.

„Kokainowe hipopotamy” Pablo Escobara wciąż sieją postrach [VIDEO]

Reprezentujący ALDF Christopher Berry poinformował, że dzięki uznaniu przez amerykański sąd hipopotamów należących w przeszłości do Escobara za osoby prawne, władze Kolumbii nie będą mogły ich zabić.

Portal Gizmodo wskazał, że decyzja amerykańskiego sądu ułatwi postępowanie kolumbijskiemu prawnikowi Luisowi Gomezowi Maldonado, który podjął się roli “adwokata” hipopotamów Escobara.

W połowie października władze Kolumbii ogłosiły, że rozpoczęły sterylizację hipopotamów nielegalnie sprowadzonych przez byłego barona narkotykowego. Decyzja zapadła po potwierdzeniu, że co najmniej kilkanaście hipopotamów z gospodarstwa należącego kiedyś do Escobara, szefa legendarnego kartelu z Medellin, skierowało się na inne tereny poprzez rzekę Magdalena.

Co się stanie ze stadem hipopotamów Pablo Escobara?

Zabity w 1993 roku w trakcie policyjnej obławy Escobar przez lata gromadził w swojej liczącej ponad 20 km kwadratowych posiadłości egzotyczne zwierzęta, m.in. żyrafy, tygrysy, antylopy oraz hipopotamy.

Leave a Reply