Mateusz Hancock ostrzega, że pacjenci z nowotworami będą mieli zagwarantowane leczenie tylko wtedy, gdy Covid-19 pozostanie pod kontrolą |Burdel w liczeniu, które wykazało, że 16000 zarażonych ZAGINĘŁO

"Pacjenci z nowotworami mogą mieć zagwarantowane terminowe leczenie tylko wtedy, gdy Covid-19 pozostanie pod kontrolą", stwierdził dziś Matt Hancock, gdy został podstawiony pod ścianą przez...

Matt Hancock ostrzega, że pacjenci z rakiem będą mieli zagwarantowane leczenie tylko wtedy, gdy Covid-19 pozostanie „pod kontrolą” – ponieważ sam jest pod ostrzałem za to, że „nie ma pojęcia, ilu jest zarażonych” po tym, jak okazało się, że WYPAROWAŁO 16000 zarażonych!

„Pacjenci z nowotworami mogą mieć zagwarantowane terminowe leczenie tylko wtedy, gdy Covid-19 pozostanie pod kontrolą”, stwierdził dziś Matt Hancock, gdy został podstawiony pod ścianą przez członków parlamentu za błąd w arkuszu kalkulacyjnym Excel, który potencjalnie doprowadził do tego, że dziesiątki tysięcy Brytyjczyków nie zdają sobie sprawy, że są zarażeni wirusem.

Minister zdrowia stwierdził, że „najważniejsze jest, aby wszyscy zrozumieli, że najlepszym sposobem utrzymania usług onkologicznych jest powstrzymanie choroby”, sugerując, że setki tysięcy pacjentów mogą stanąć w obliczu opóźnień w planowanej operacji i chemioterapii, jeśli wybuch epidemii będzie się nasilał.

Istotne operacje zostały odwołane, a pacjenci przegapili w okresie wiosennym potencjalnie ratujące życie terapie, ponieważ walka z Covid-19 stała się jedynym celem służby zdrowia, zapominając o nowotworach, czy i innych okrutnych definicjach chorobowych.

Prawie 2,5 miliona ludzi nie skorzystało z badań przesiewowych w kierunku wykrywania nowotworów, skierowań lub leczenia w szczytowym momencie lockdownu, mimo że NHS nigdy nie narzekał na nadmiar pacjentów – pomimo obaw, że może się załamać przez pandemię.

Eksperci obawiają się, że liczba osób umierających w wyniku opóźnień wywołanych leczeniem pacjentów z koronawirusem może być odpowiedzialna za tyle samo zgonów, co sama pandemia.

Chirurdzy z niepokojem wezwali do „wyodrębnienia” łóżek szpitalnych na potrzeby planowanych operacji w czasie pandemii, aby uniknąć wiosennego wstrząsu, podczas którego pacjenci stawali w obliczu „tsunami anulowanych skierowań do szpitala”, gdy służba zdrowia skupiała się na walce z koronawirusem.

Ale we wczorajszym wystąpieniu w Izbie Gmin pan Hancock ostrzegł, że Covid-19 może ponownie zakłócić leczenie nowotworów i powiedział posłom, że kontrolowanie wirusa pozwoli NHS „na nowo zacząć leczenie, którego potrzebujemy w przypadku nowotorów i innych zabójczych chorób ”.

Mateusz Hancock powiedział: „Ważne jest, aby każdy zrozumiał, że najlepszym sposobem utrzymania usług onkologicznych jest powstrzymanie choroby, a im bardziej choroba jest pod kontrolą, tym częściej możemy wyzdrowieć, jak i kontynuować leczenie raka.”

Partia Pracy zaciekle stara się wypominać ostatni błąd pana Hancocka, w wyniku którego urzędnicy przegapili 16 000 pozytywnych wyników testów z powodu katastrofalnego błędu w programie Excel. Szacuje się, że około 50 000 „kontaktów” nie zostało wyśledzonych w programie „Track and Trace” (Namierz i Śledź – przyp. KO)

Waląc ze wszystkich dział po tym, jak jego odpowiednik nie odpowiedział dokładnie na pytanie, jak wiele z nich zostało wyśledzonych do tej pory, sekretarz zdrowia gabinetu cieni Jonathan Ashworth powiedział: „Tak więc, w zasadzie mamy tysiące ludzi, którzy byli narażeni na wirusa, a którzy prawdopodobnie błąkają się po Wielkiej Brytanii i mogą zarażać innych, a Matt Hancock nie może nam nawet powiedzieć, czy te osoby zostały namierzone.”

Nr 10 Downing Street przyznał dziś po południu, że NHS Test and Trace skontaktowało się z zaledwie 63% „zaginionych” 16 000 przypadków Covid-19. Większość kontaktów jest śledzona i polecana się im samoizolację przez następne 48 godzin, ale ciągłe opóźnienia w systemie oznaczają, że wiele osób nadal krąży w społeczności po ekspozycji na działanie wirusa. Eksperci ostrzegają, że system będzie skuteczny tylko wtedy, gdy zdecydowana większość przypadków będzie szybko namierzana.

Wielka Brytania odnotowała dziś 76 zgonów z powodu koronawirusa, w tym 10 w Walii, a liczba nowych zidentyfikowanych przypadków wzrosła do 14542 w całym kraju. Uważa się, że jest to dalekie od szczytu pandemii, kiedy szacuje się, że każdego dnia dochodziło do 100 000 nowych infekcji.

government

Dane rządowe pokazują, że North West i North East oraz Yorkshire to jedyne regiony, w których odnotowano trwały i gwałtowny wzrost liczby osób przyjmowanych do szpitala (wykresy liniowe pokazują codzienne przyjęcia do szpitala od kwietnia do października). We wszystkich regionach odnotowano wzrost zachorowań, hospitalizacji i zgonów we wrześniu, kiedy ludzie wracali do biur i szkół po lecie, ale w większości kraju od tego czasu ta sytuacja została opanowana. Pacjenci szpitali w dwóch regionach północnych i Midlands stanowią ponad trzy czwarte całej liczby w Anglii (76,8 procent), podczas gdy liczba pacjentów w południowej części kraju pozostaje na poziomie zaledwie ułamka tego, co było w kwietniu.

Leave a Reply