Francja: Szok! Gwardia Republikańska wypowiedziała posłuszeństwo prezydentowi Macronowi ze względu na tyranię rządu?

F​rancuska Gwardia Republikańska zrezygnowała ze swoich funkcji w proteście przeciwko skrajnym restrykcjom nałożonym przez rząd na obywateli w związku z pandemią COVID-19.

Francja: Szok! Gwardia Republikańska wypowiedziała posłuszeństwo prezydentowi Macronowi ze względu na tyranię rządu!

F​rancuska Gwardia Republikańska zrezygnowała ze swoich funkcji w proteście przeciwko skrajnym restrykcjom nałożonym przez rząd na obywateli w związku z pandemią COVID-19.

Z zarówno nieoficjalnych doniesień alternatywnych mediów Hal Turner Radio Show 24, jak i potwierdzeń deputowanej członkini zgromadzenia narodowego, wynika, że powodem rezygnacji był dekret prezydencki nakazujący noszenie i używanie „paszportu zdrowia” w sklepach, w barach, a nawet podczas korzystania z prawa do głosowania.

Deputowana francuskiego Zgromadzenia Narodowego Martine Wonner, która jest również psychiatrą, odniosła się do rezygnacji Gwardii Republikańskiej.

Francja: Sześć osób zatrzymanych za handel fałszywymi świadectwami szczepień

„Gwardia Republikańska (Służba Ochrony Prezydenta) podała się do dymisji, ponieważ nie chce już chronić Macrona. Teraz używają innego systemu ochrony. Wiadomość właśnie ujawniła posłanka Martine Wonner” napisał jeden z uzytkowników Twittera, podsyłając wypowiedź polityk francuskiej.

„Gwardia Republikańska została wycofana, nie chce zapewnić ochrony prezydentowi Macronowi” – ogłosiła Wonner w wywiadzie. Funkcje Gwardii Republikańskiej obejmują bezpieczeństwo najwyższych władz państwowych.

– To jest absolutnie niewiarygodne – komentuje Wonner.

 

W przepisach czytamy: „Od 21 lipca 2021 r. karta zdrowia będzie obowiązkowa we wszystkich miejscach i wydarzeniach przeznaczonych na działalność kulturalną, sportową i rekreacyjną (teatry, kina, muzea, parki rozrywki, festiwale, sale koncertowe, kryte obiekty sportowe, itp.) o pojemności co najmniej 50 osób.”

Obejmuje osoby w wieku powyżej 12 lat, które „muszą przedstawić dowód braku zakażenia Covid: zaświadczenie o pełnym szczepieniu, ujemny wynik RT-PCR lub test antygenowy wykonany na mniej niż 48 godzin wcześniej, wynik dodatni co najmniej 11 dni i mniej niż 6 miesięcy, potwierdzając przechorowanie Covid”.

Francja: Kobiety Opowiadają O Traumatycznych Przeżyciach Związanych Z Noszeniem Maseczek Podczas Porodu

Z drugiej strony obowiązek uzyskania paszportu zdrowotnego wywołuje silne protesty obywateli we Francji. W ciągu ostatnich kilku miesięcy w głównych miastach kraju nasiliły się masowe protesty. W miniony weekend osiągnęły swój szczyt.

Użytkownicy portali społecznościowych również wyrazili swoje niezadowolenie z restrykcyjnych przepisów rządu. Bunt we Francji narasta.

Leave a Reply