Grzegorz Braun o „unijnym funduszu zadłużenia”: To jest piramida finansowa [VIDEO]

Grzegorz Braun skrytykował tzw, „Fundusz Odbudowy” podczas konferencji w Sejmie. Politykowi towarzyszył ekspert – prof. Mirosław Piotrowski.

Grzegorz Braun skrytykował tzw, „Fundusz Odbudowy” podczas konferencji w Sejmie. Politykowi towarzyszył ekspert – prof. Mirosław Piotrowski.

Podczas konferencji, rzeczniczka Konfederacji Korony Polskiej – Marta Czech – przypomniała, że aż 6 państw z UE nie zgodziło się na przyjęcie tzw. „Funduszu Odbudowy”. Zwróciła też uwagę na to, że wśród tych państw znalazły się Niemcy.

Głównym zagrożeniem dla konstytucyjności w wielu krajach zrzeszonych w UE […] jest zaciąganie uwspólnionego, unijnego długu – mówiła rzeczniczka.

Udział w konferencji wziął również prof. Mirosław Piotrowski. Ekspert także ma zastrzeżenia co do FO.

Trzeba od razu tutaj powiedzieć, że to nie jest żaden „Fundusz Odbudowy”, tylko to jest piramida finansowa. Podobna do tej, jaką przeżyli frankowicze – stwierdził ekspert.

– Będziemy spłacać to niebawem […] i może się okazać, że będą takie same problemy jak z frankowiczami – dodał.

Według eksperta, zamiast brać pieniądze z FO, premier Mateusz Morawiecki powinien renegocjować budżet UE i żądać rabatu ws. składki, którą Polska płaci Unii. Piotrowski przypomniał, że taki rabat dostał np. Niemcy.

Grzegorz Braun – poseł Konfederacji i kandydat na prezydenta Rzeszowa – przypomniał z kolei, że Konfederacja jako jedyna krytykuje FO od samego początku.

Według lidera tradycjonalistycznego skrzydła prawicowej opozycji, premier Mateusz Morawiecki „co innego negocjował w Brukseli, a co innego opowiadał Wysokiej Izbie”.

Wyrażaliśmy [wtedy] głęboki niepokój – mówił poseł Braun.

Polityk mówił również o tym, że przyjęcie Funduszu uderza w polską suwerenność podatkową.

Leave a Reply