Gestapo w Polsce nakłada w ciągu doby 6 tysięcy nielegalnych mandatów za brak kagańca

Ostatniej doby policjanci przeprowadzili ponad 22 tys. kontroli związanych ze sprawdzeniem, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia w związku z pandemią - poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że podczas kontroli policjanci nałożyli 6,2 tys. mandatów oraz skierowali ponad 674 wnioski o ukaranie do sądu za brak maseczki.

Ostatniej doby policjanci przeprowadzili ponad 22 tys. kontroli związanych ze sprawdzeniem, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia w związku z pandemią – poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że podczas kontroli policjanci nałożyli 6,2 tys. mandatów oraz skierowali ponad 674 wnioski o ukaranie do sądu za brak maseczki.

Jak donosi PAP, rzecznik KGP przekazał, że ostatniej doby polscy policjanci przeprowadzili ponad 22 171 kontroli związanych ze sprawdzeniem, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia.

“Niezależnie od przeprowadzonych kontroli dodatkowo po stwierdzeniu nieprzestrzegania nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką nałożono 6241 mandatów, skierowano ponad 674 wnioski o ukaranie do sądu oraz 2358 osób pouczono” – podkreślił Ciarka.

Policjanci kontrolowali mi. transport publiczny

Poinformował również, że policjanci skontrolowali ponad 3,2 tys. pojazdów transportu publicznego, sprawdzając, czy przestrzegane są w nich wprowadzone ograniczenia w zakresie przewozu osób. “Sprawdzono też ponad 10,2 tys. obiektów handlowych oraz ponad 100 miejsc organizacji wesel i 68 miejsc, gdzie organizowane są dyskoteki” – wyliczył.

“Skontrolowano również 525 obiektów świadczących usługi hotelarskie, 1380 restauracji i 1848 siłowni oraz klubów fitness” – podał policjant.

Zaznaczył, że codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem COVID-19 kierowanych jest ok. 20 tys. policjantów.

Poinformował także, że w poniedziałek policjanci przeprowadzili prawie 416 tys. kontroli osób przybywających na kwarantannie. “Cały czas przypominamy o obowiązku przestrzegania wprowadzonych ograniczeń, przypominając również, że to od naszej dyscypliny zależy, jak szybko zostanie zahamowana transmisja wirusa, a co za tym idzie znoszone nakazy” – powiedział.

Przypomniał, że inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie wprowadzonych nakazów, ograniczeń i zakazów może nałożyć karę pieniężną do 30 tys. zł.

“Reagując w stosunku do osób ignorujących przepisy sanitarne muszą takie osoby liczyć się z odpowiedzialnością wynikającą z art. 116 kodeksu wykroczeń czy art. 48a mówiącego o karach pieniężnych ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi” – dodał.

Leave a Reply