Gdańsk: Kolizja dwóch statków na Motławie. Są poszkodowani

Pięć osób trafiło do szpitala po kolizji dwóch statków, do której doszło w środę po południu na rzece Motławie w Gdańsku. Na wysokości tzw. Polskiego Haka, pogłębiarka zderzyła się ze statkiem pasażerskim "Czarna Perła", zabierających turystów w krótkie rejsy. Badanie alkomatem wykazało, że dwóch członków załogi "Czarnej Perły" było po spożyciu alkoholu.

Gdańsk: Kolizja dwóch statków na Motławie. Są poszkodowani

Pięć osób trafiło do szpitala po kolizji dwóch statków, do której doszło w środę po południu na rzece Motławie w Gdańsku. Na wysokości tzw. Polskiego Haka, pogłębiarka zderzyła się ze statkiem pasażerskim „Czarna Perła”, zabierających turystów w krótkie rejsy. Badanie alkomatem wykazało, że dwóch członków załogi „Czarnej Perły” było po spożyciu alkoholu.

Jak powiedziała nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, do kolizji obu jednostek doszło po godz. 15.30 na Motławie przy Polskim Haku, na wysokości ulic Wiosny Ludów i Siennej Grobli w Gdańsku. Turystyczny okręt „Czarna Perła” zderzył się z pogłębiarką, w wyniku czego ucierpiało siedem osób.

„Dwie osoby zostały opatrzone na miejscu, a pięć trafiło do szpitala na dalsze badania” – dodała.

Na miejscu cały czas pracują policjanci z komisariatu wodnego, wydziału ruchu drogowego i dochodzeniowo-śledczego oraz technik kryminalistyki.

„Wyjaśniamy okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Podczas czynności, w obecności oficera kapitanatu portu w Gdańsku, funkcjonariusze przebadali alkomatem cztery osoby z załogi statku pasażerskiego. Okazało się, że sternik jednostki miał 0,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast mechanik – 0,38 promila. Pozostałe dwie osoby były trzeźwe” – przekazała nadkom. Ciska.

Leave a Reply