Funkcjonariuszka z Australii ma dość i odchodzi na wizji z Victoria Police. Mocny wywiad o egzekwowaniu ograniczeń związanych z COVID-19 przez faszystowski ustrój [VIDEO]

Australijska funkcjonariuszka policji w Victorii bohatersko i na znak sprzeciwu wobec faszyzmu odchodzi z pracy po wywiadzie o egzekwowaniu ograniczeń związanych z COVID-19.

Funkcjonariuszka z Australii ma dość i odchodzi z policji na wizji. Mocny wywiad o egzekwowaniu ograniczeń związanych z COVID-19 przez faszystowski ustrój [VIDEO]

Australijska funkcjonariuszka policji w Victorii bohatersko i na znak sprzeciwu wobec faszyzmu odchodzi z pracy po wywiadzie o egzekwowaniu ograniczeń związanych z COVID-19.

Starsza funkcjonariuszka policji stanu Wiktoria publicznie zrezygnowała z pracy podczas transmitowanego na żywo wywiadu po tym, jak wyraziła swój sprzeciw wobec sposobu, w jaki w niektórych sytuacjach egzekwowano wytyczne od stanowego ministra zdrowia.

W Australii naczelni urzędnicy ds. zdrowia mają uprawnienia nadzwyczajne na mocy Ustawy o bezpieczeństwie biologicznym z 2015 r. do wydawania i narzucania nakazów zdrowia publicznego w celu ochrony zdrowia ludzkiego przed COVID-19.

Australia: Podczas protestu przeciw lockdownowi w Melbourne aresztowano 218 osób

Melbourne, miasto w stanie Wiktoria, które zwróciło uwagę światowych mediów po tym, jak pojawiło się wiele filmów pokazujących, jak policja atakuje nieuzbrojonych ludzi, czasami w sposób brutalny, pośród lokalnych protestów w ostatnich tygodniach przeciwko mandatom szczepienia COVID-19, paszportom i blokadom.

Protesty często odbywają się w weekendy w miejscach, na które organizatorzy zapewniają krótki czas, aby uniknąć ingerencji policji.

Była już starsza sierżant Krystle Mitchell, która pracowała dla Victoria Police od ponad 16 lat, pojawiła się w policyjnym mundurze w wywiadzie dla Discernable, który został wyemitowany w piątek wieczorem.

Nie mogłabym być szczęśliwsza, jeśli chodzi o pracę, którą wykonuję na co dzień – powiedziała, pokazując swój stosunek do służby w mundurze i szacunku wobec niej.

Ale za tym kryją się wszyscy moi przyjaciele, którzy są funkcjonariuszami policji, którzy pracują na linii frontu i cierpią każdego dnia, egzekwując wskazówki, w które zdecydowana większość, a z pewnością znaczna większość, nie wierzy i nie chcę egzekwować – dodała.

Konsekwencją mojej obecności tutaj jest to, że zrezygnuję z Victoria Police na końcu tego wywiadu, ponieważ konsekwencją mojego publicznego ujawnienia byłoby zwolnienie – powiedziała prowadzącemu i założycielowi Discernable Matthew Wong’owi.

Więc zdecydowałam się rzucić i rzucam to, ponieważ nie mogę już naprawić w mojej duszy sposobu, w jaki moja organizacja, dla której kocham pracować, jest wykorzystywana … i szkody, jakie wyrządza ona społeczności, które uderzają w reputację Victoria Police.

Funkcjonariuszka opisała incydent, kiedy ona i jej partner spacerowali razem po mieście i byli świadkami „policji na całym świecie wykonującej swoje „patrole uspokajające”. Skomentowała – To nie są patrole uspokajające. Przerażają ludzi w społeczności, że w mieście jest tak wielu policjantów, którzy próbują powstrzymać masowe zgromadzenia.

Funkcjonariuszka Mitchell wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się na rozmowę, będąc nadal zatrudnioną w policji, zamiast wcześniej zrezygnować.

Częściowo powodem, dla którego chciałam to zrobić, nadal służąc i nosząc mundur, jest to, aby społeczność mogła zobaczyć, że nie wszyscy policjanci są przeciwko nim i aby policja zobaczyła, że ​​nie wszyscy protestujący, którzy przychodzą tam, są tam, by z wami walczyć. To mniejszość – powiedziała.

Po obu stronach jest mniejszość i to oni przyciągają uwagę mediów. Mniejszość policji … używa więcej siły, niż jest to konieczne, aby dokonać tych aresztowań podczas protestów lub egzekwować polecenia.

Przed rezygnacją funkcjonariuszka Mitchell pracowała w roli nieoperacyjnej i nie brała udziału w żadnych protestach.

Mówiąc o wywiadzie z Mitchell, Victoria Police podała w oświadczeniu, że funkcjonariusze przez ostatnie 18 miesięcy niestrudzenie pracowali nad egzekwowaniem zaleceń dyrektora ds. zdrowia „mających na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa, aby wszyscy mieszkańcy Wiktorii byli zdrowi i ratowali życie”.

„Komentarze w tym wywiadzie w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów Victoria Police. Wskazówki CHO opierają się na poradach zdrowotnych i są ustalane przez rząd wiktoriański.

Victoria Police nie może przebierać i decydować, jakie prawa egzekwuje. Zdajemy sobie sprawę, że był to niezwykle trudny czas dla wszystkich policjantów wiktoriańskich, którzy musieli tak wiele zaryzykować” – czytamy w oświadczeniu.

Kontynuuje: „Podobnie jak społeczność, Victoria Police oczekuje złagodzenia ograniczeń i ewentualnego powrotu do życia sprzed COVID”.

W oświadczeniu stwierdzono również, że funkcjonariusze bardzo poważnie traktują swój obowiązek ochrony i służenia społeczności i rozumieją, „jak kruche może być zaufanie publiczne” i że „ważne jest, aby ludzie mogli mieć zaufanie do tego, co robimy”.

Odniósł się również do obowiązkowych szczepień dla członków sił zbrojnych, mówiąc, że chociaż funkcjonariusze mają ważne prawa człowieka, „należy je rozważyć wbrew interesom społeczności podczas tej sytuacji zagrożenia zdrowia publicznego”.

W sobotę w Melbourne zorganizowano więcej protestów przeciwko lockdownowi.

Victoria Police powiedziała, że ​​popiera prawo ludzi do pokojowego protestu „i to się nie zmieniło”.

„Chociaż teraz nie jest czas na protesty ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa i obecne ograniczenia, Victoria Police jest zobowiązana do ułatwiania pokojowych protestów, gdy pozwolą na to wskazówki” – napisano w oświadczeniu.

Melbourne było świadkiem najdłuższego lockdownu na świecie. Ograniczenia nadal obowiązują w całym mieście i części regionalnej Wiktorii.

Stan nadal zachęca ludzi do przyjmowania szczepionki COVID-19, obiecując złagodzenie ograniczeń, gdy 80 procent ludzi zostanie w pełni zaszczepionych.

Leave a Reply