Francuski bank chce narzucać patronów polskim szkołom

Francuski bank w swojej bezczelności chce zmieniać polskim szkołom ich patronów.

Francuski bank w swojej bezczelności chce zmieniać polskim szkołom ich patronów.

„Czas powiedzieć to głośno – 90% patronów szkół to mężczyźni! Dlaczego tak jest?” – ogłasza bank BNP Paribas na swoim profilu na Facebooku. Na stronie projektu pojawia się hasło „Zmieńmy to razem”.

„Młodzieży w Polsce, zwłaszcza dziewczynkom, nadal brakuje inspirujących kobiecych autorytetów. Spośród wszystkich postaci, z jakimi uczniowie spotykają się w trakcie edukacji, kobiety stanowią ledwie kilka procent – bohaterek podręczników, autorek lektur i… patronek szkół. (…) Możemy to zmienić. Jest jeszcze wiele szkół, które nie mają swojego imienia, a kobiet, które mogą być wzorem i autorytetem, w naszej historii jest bardzo wiele” – przekonuje bank.

Bank oferuje też pieniądze za zmianę patrona szkoły.

„Bank BNP Paribas, zgodnie ze swoją misją promowania różnorodności i wspierania kobiet, 20 wybranym szkołom, które zdecydują się przyjąć patronkę, przekaże środki na popularyzację patronki i jej osiągnięć” — czytamy na stronie patronki.pl.

„A może początkiem zmian powinna być… zmiana banku?” – pyta jeden z użytkowników Facebooka.

5 KOMENTARZE

  1. Czemu Pan nie dodał informacji, że akcja dotyczy bezimiennych szkół, czyli takich które nie mają patronki albo patrona? Kłamie Pan pisząc, że bank chce zmieniać już istniejących patronów.

      • A skąd Pan wziął taką informację? Na stronie oraz na ich kanałach nic takiego nie ma.

      • Informacje o pieniądzach za przyjęcie patronki są. O zmianie patrona na patronkę nie. Jeśli uważa Pan, że przekazanie pieniędzy (dla bezimiennej szkoły – bez patrona czy patronki) wiążą się ze zmianą to jest to kłamstwo.

  2. Informacje o pieniądzach za przyjęcie patronki są. O zmianie patrona na patronkę nie. Jeśli uważa Pan, że przekazanie pieniędzy (dla bezimiennej szkoły – bez patrona czy patronki) wiążą się ze zmianą to jest to kłamstwo.

Leave a Reply