Francja: Wzrasta liczba kierowców zastrzelonych przez policję

We Francji w odstępie krótszym niż doba dwie osoby zostały zastrzelone przez policję po tym, gdy odmówiły poddania się kontroli drogowej - informują w czwartek francuskie media. Do pierwszego incydentu doszło w Nicei, drugiego - w Rennes.

Policja, Fot. Pixabay
Policja, Fot. Pixabay

We Francji w odstępie krótszym niż doba dwie osoby zostały zastrzelone przez policję po tym, gdy odmówiły poddania się kontroli drogowej – informują w czwartek francuskie media. Do pierwszego incydentu doszło w Nicei, drugiego – w Rennes.

W środę w Nicei kierowca pochodzenia tunezyjskiego został zastrzelony przez policjanta po tym, gdy odmówił zatrzymania się do kontroli i próbował staranować funkcjonariuszy – poinformowała agencja AFP powołująca się na źródła w policji.

Kilka godzin wcześniej podczas policyjnej operacji antynarkotykowej w Rennes policjant oddał strzał w kierunku kierowcy samochodu, który nie chciał się podporządkować poleceniom funkcjonariuszy. Kula zraniła 26-letniego kierowcę i – rykoszetując – zabiła 26-letnią pasażerkę auta.

Według policyjnych statystyk w minionym roku 14 240 kierowców odmówiło poddania się kontroli drogowej. Policja w 157 przypadkach użyła broni palnej.

Leave a Reply