Francja: Rasizm powodem odwołania demonstracji dewiantów ze środowisk LGBT

W ostatniej chwili odwołano zaplanowaną na 15 maja demonstrację środowisk LGBT pod hasłami walki z homofobią i transfobią we francuskim mieście Tours. Przyczyną miało być stanowisko organizatorów, którzy chcieli, by osoby o białym kolorze skóry nie maszerowali na czele pochodu – napisano na portalu PCh24.pl

W ostatniej chwili odwołano zaplanowaną na 15 maja demonstrację środowisk LGBT pod hasłami walki z homofobią i transfobią we francuskim mieście Tours. Przyczyną miało być stanowisko organizatorów, którzy chcieli, by osoby o białym kolorze skóry nie maszerowali na czele pochodu – napisano na portalu PCh24.pl.

Według tygodnika „Marianne”, centrum LGBT w Tours anulowało marsz LGBT ze względu na kontrowersyjną informację zamieszczoną na Instagramie, która zakazywała „wszystkim białym angażowania się” na czele marszu. Zawarto w niej także informacje o usuwaniu z czoła pochodu tych osób, które się temu nie podporządkują. Komunikat pochodził od organizacji partnerskiej ośrodka LGBT – Kolektywu Antyrasistowskiego Tours. Przed odwołaniem wydarzenia tłumaczono, że niektóre osoby kolorowe „nie czują się komfortowo w pochodach mieszanych”.

Mer miasta Tours Emmanuel Denis powiedział, że „w obliczu kontrowersji, które zostały zinstrumentalizowane przez skrajną prawicę i są przekazywanej przez lokalną prawicę, ponawiam wyrazy mojego zaufania dla Centrum LGBT w Tours”.

Gubernator Arkansas przeciw LGBT: Dziewczyny nie będą rywalizować z chłopakami

Odwołania marszu żałowała też delegatka ds. walki z rasizmem, antysemityzmem i nienawiścią do LGBT (DILCRAH), Sophie Elizeon, która jednocześnie przyznała, że „dzielenie osób według domniemanego koloru skóry to rasizm”.

Pederaści się wściekli. Policyjny podręcznik przedstawia środowiska LGBT jako patologię społeczną

Leave a Reply