Francja: Policjant zastrzelił w Nicei osobę podejrzaną o morderstwo

Policjant w Nicei zastrzelił w środę osobę podejrzaną o morderstwo, którą zamierzał aresztować - poinformował na konferencji prasowej prokurator Xavier Bonhomme.

Francja: Policjant zastrzelił w Nicei osobę podejrzaną o morderstwo

Policjant w Nicei zastrzelił w środę osobę podejrzaną o morderstwo, którą zamierzał aresztować – poinformował na konferencji prasowej prokurator Xavier Bonhomme.

W środę zorganizowano serię zatrzymań w ramach śledztwa sądowego, prowadzonego w związku z zabójstwem 24-letniego mężczyzny w nocy z 24 na 25 grudnia w dzielnicy Las Planas.

„Jedno z aresztowań poszło nie tak, jak powinno”

Z nieznanych na tym etapie przyczyn funkcjonariusz policji strzelił ze swojej broni do podejrzanej osoby i najwyraźniej uderzył ją w szyję. Osoba ta zmarła 45 min później” – wyjaśnił prokurator, cytowany przez AFP.

Ofiara, osoba urodzona w 1999 r., zmarła ok. godz. 12.30. Według Bonhomme’a, nie ma  informacji na temat jej przeszłości kryminalnej.

Jak dodał prokurator, nie znaleziono broni, która mogłaby należeć do ofiary.

Interwencja policji miała miejsce w centrum Nicei, w odległości około pół kilometra od Promenady Anglików. AFP podała, powołując się na świadka, że padł tylko jeden strzał.

Funkcjonariusz, pełniący służbę w brygadzie poszukiwawczo-interwencyjnej policji sądowej w Nicei, został umieszczony w areszcie jako podejrzany o „dokonanie umyślnego zabójstwa”.

Nicejski prokurator przekazał, że w ramach policyjnej akcji zatrzymano kilka osób związanych ze sprawą bożonarodzeniowego morderstwa.

Leave a Reply