Francja: Na przekór islamistom gigantyczna karykatura Mahometa na budynku rządowym [VIDEO]

Ciężko uzbrojeni policjanci stali na straży w środowy wieczór, gdy francuskie miasto przeciwstawiło się islamskiemu terroryzmowi, wyświetlając ogromne obrazy kreskówek Charlie Hebdo na budynku władz.

Ciężko uzbrojeni policjanci stali na straży w środowy wieczór, gdy francuskie miasto przeciwstawiło się islamskiemu terroryzmowi, wyświetlając ogromne obrazy kreskówek Charlie Hebdo na budynku władz.

Projekcje, które zawierały karykatury Mahometa, były częścią francuskiego hołdu narodowego dla nauczyciela Samuela Paty’ego. Paty, nauczyciel historii z obszaru metropolii Paryża, został zamordowany w piątek przez muzułmańskiego terrorystę imigranta, ponieważ pokazał swoim uczniom karykatury jako część lekcji o wolności słowa.

Obrazy były wyświetlane na dwóch ratuszach w regionie Occitanie – Montpellier i Tuluzie – przez cztery godziny w środę wieczorem. Burmistrz regionu Carole Delga została zacytowana przez FranceBleu, mówiąc o decyzji o pokazaniu sztuki: „nie może być słabości w obliczu wrogów demokracji, w obliczu tych, którzy przekształcają religię w broń wojenną … Republika.”

Karykatury Mahometa, islamskiego proroka, zostały wykorzystane przez islamistycznych terrorystów jako usprawiedliwienie w kilku zamachach,  w których zginęli ludzie. AD 2015 na biura Charlie Hebdo dokonali nalotu islamistyczni bandyci, w wyniku czego zginęło wielu redaktorów gazety. Sprawy sądowe dotyczące morderstwa, które w końcu zostały rozpatrzone w tym roku, doprowadziły do ​​kolejnej próby ataku we wrześniu AD 2020, kiedy to nowy niedoszły zabójca ponownie próbował zaatakować opustoszałe biura czasopisma.

Ostatni atak ze względu na karykatury Charlie Hebdo miał miejsce w zeszłym tygodniu, kiedy Samuel Paty został ścięty po pokazaniu rysunków w klasie. Ataki nie dotyczą tylko Charlie Hebdo i miały miejsce wcześniej. Duńska gazeta Jyllands Posten była przedmiotem kilku spisków terrorystycznych, odkąd opublikowała zdjęcie Mahometa noszącego bombę w swoim turbanie AD 2005.

Piątkowy atak wywołał zdecydowaną reakcję rządu francuskiego, w tym policyjne naloty na osoby i organizacje, które wyraziły poparcie dla ataku i napastnika bezpośrednio po ścięciu, a nawet rozwiązały ekstremistyczne organizacje islamistyczne, którym wcześniej zezwolono na działanie w kraju.

Portret Samuela Paty zamordowanego przez islamistycznego terroryste wyswietlony na jednym z budynkow administracyjnych
Portret Samuela Paty zamordowanego przez islamistycznego terrorystę, wyświetlony na jednym z budynków administracyjnych we Francji

Jeden z meczetów we Francji, który wspólnie wezwał do działania, co, jak uważa się, ostatecznie doprowadziło do zabójstwa Paty’ego, przeprosił za swoje czyny w tym tygodniu, twierdząc, że nie można było przewidzieć, że wezwanie może doprowadzić do śmierci kogoś. Pomimo przeprosin meczet nie umknął uwadze francuskiego rządu i zostanie zamknięty od przyszłego tygodnia.

Leave a Reply