Francja: Muzułmańscy uczniowie wiwatowali podczas palenia flag narodowych

Uczniowie na przedmieściach Paryża w Seine-Saint-Denis kibicowali nagraniom Pakistańczyków palących francuskie flagi w odpowiedzi na ponowne opublikowanie przez Charlie Hebdo karykatur Mahometa.

Uczniowie na przedmieściach Paryża w Seine-Saint-Denis kibicowali nagraniom Pakistańczyków palących francuskie flagi w odpowiedzi na ponowne opublikowanie przez Charlie Hebdo karykatur Mahometa.

Nauczyciel Jean-Baptiste Jorda twierdził, że jedna z jego klas w liceum w gęsto zaludnionej przez imigrantów dzielnicy Seine-Saint-Denis pod Paryżem zareagowała gniewem, gdy pokazano im karykatury Mahometa opublikowane przez Charlie Hebdo.

„Eksplodowali”, powiedział, według francuskiemu magazynowi Marianne, i dodał: „Natychmiast obrazili gazetę. Niektórzy nawet powiedzieli, że chcą, aby bluźnierstwo zostało zakazane przez prawo”.

Następnie Jorda pokazał uczniom wideo nagrane we wrześniu przedstawiające ludzi w Pakistanie palących francuskie flagi w odpowiedzi na ponowne opublikowanie karykatur Mahometa, aby nauczyć ich o nietolerancji.

„Myślałem, że to sprawi, że pomyślą, ale większość uczniów wstała i klaskała” – powiedział.

„Ich głównym argumentem jest tak zwany podwójny standard, który przedstawiają porównując nieporównywalne rzeczy” – powiedział Jorda. „Na przykład nie rozumieją, że krytyka proroka muzułmanów może być dozwolona, ​​podczas gdy wątpią, że Holokaust nie jest”.

Według Jorda uczniowie postrzegają Charlie Hebdo jako część „skrajnej prawicy” i powiedzieli: „A zatem, aby walczyć, wszystkie środki są uzasadnione. Obelgi, a także przemoc. Rzucić im wyzwanie w tej kwestii, to stanąć po stronie rasistów”.

W zeszłym tygodniu czeczeński islamski ekstremista zamordował Samuela Paty’ego (kliknij tutaj) po tym, jak nauczyciel pokazał swojej klasie karykatury Mahometa, które wcześniej zainspirowały atak terrorystyczny na oficerów Charlie Hebdo AD 2015, w wyniku którego zginęło kilkanaście osób.

Prezydent Francji Emmanuel Macron nazwał zabójstwo Paty’ego, któremu ścięto głowę na ulicy, islamistycznym atakiem terrorystycznym. Prezydent Macron powiedział: „Nasz rodak został tchórzliwie zaatakowany i padł ofiarą islamistycznego ataku terrorystycznego”.

„To nie przypadek, że dziś wieczorem uderzono w nauczyciela, ponieważ terrorysta chciał zaatakować wartości społeczne, jego światło, możliwość uczynienia naszych dzieci, bez względu na to, skąd pochodzą, bez względu na to, w co wierzą lub nie, bez względu na to, jaka jest ich religia, aby uczynić ich wolnymi obywatelami” – powiedział.

Leave a Reply