Fogiel: Jeszcze nie wiemy czy Sejm zajmie się projektem PiS w sprawie wynagrodzeń na najbliższym posiedzeniu

Jeszcze nie wiemy, czy projektem PiS nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe Sejm zajmie się na najbliższym posiedzeniu. Zdecyduje o tym Konwent Seniorów i kierownictwo Izby - mówił w poniedziałek zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

Fogiel: Jeszcze nie wiemy czy Sejm zajmie się projektem PiS w sprawie wynagrodzeń na najbliższym posiedzeniu

Jeszcze nie wiemy, czy projektem PiS nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe Sejm zajmie się na najbliższym posiedzeniu. Zdecyduje o tym Konwent Seniorów i kierownictwo Izby – mówił w poniedziałek zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

PiS złożyło w poniedziałek w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Zakłada on m.in. wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc. i wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych.

Fogiel podkreślił, że nie zapadła jeszcze decyzja, kiedy Sejm zajmie się tym projektem. Najbliższe posiedzenie planowane jest 11 sierpnia.

“Jeszcze nie wiemy, czy ten projekt ustawy trafi pod obrady już na najbliższym Sejmie. Będzie decydować o tym Konwent Seniorów i kierownictwo Izby” – powiedział zastępca rzecznika PiS.

Wśród najważniejszych założeń projektu nowelizacji poza uregulowaniem zarobków prezydenta oraz samorządowców, Fogiel wymienił też doroczną waloryzację wynagrodzenia polityków w oparciu o średni wskaźnik wzrostu płac.

“Jeżeli Polacy będą zarabiać więcej, to wówczas i politycy rządzący, samorządowcy będą zarabiać więcej. Jeżeli nie to nie” – powiedział zastępca rzecznika PiS.

“Uważamy, że jest to zmiana systemowa, która te dyskusje, która od kilku lat się toczą, być może zakończy” – dodał.

 

Leave a Reply