Film „Top Gun: Maverick” zarobił już ponad 900 milionów dolarów [VIDEO]

Kolejną symboliczną barierę w swoim podboju box-office’u uczynił wyreżyserowany przez Josepha Kosinskiego film „Top Gun: Maverick”. Zyski z wyświetlania tej kontynuacji filmu „Top Gun” z 1986 roku w kinach na całym świecie przekroczyły już 900 milionów dolarów - wynoszą dokładnie 901,8 miliona dolarów. To najbardziej dochodowy film w całej karierze Toma Cruise’a.

Kolejną symboliczną barierę w swoim podboju box-office’u uczynił wyreżyserowany przez Josepha Kosinskiego film „Top Gun: Maverick”. Zyski z wyświetlania tej kontynuacji filmu „Top Gun” z 1986 roku w kinach na całym świecie przekroczyły już 900 milionów dolarów – wynoszą dokładnie 901,8 miliona dolarów. To najbardziej dochodowy film w całej karierze Toma Cruise’a.

W tym momencie „Top Gun: Maverick” znajduje się na drugim miejscu listy najbardziej kasowych filmów 2022 roku. Ale to, że wyprzedzedzi lidera tej listy, czyli film „Doktor Strange w multiwersie obłędu”, wydaje się być tylko kwestią czasu. Produkcja z Benedictem Cumberbatchem zarobiła do tej pory 943 miliony dolarów i choć wciąż wyświetlana jest w kinach, nie przyciąga już tylu widzów co „Top Gun: Maverick”.

Jak zauważa portal „Variety”, choć „Top Gun: Maverick” nie jest grany w kinach w Chinach i Rosji, to formalnością wydaje się również to, że zarobi w kinach na całym świecie ponad miliard dolarów. W erze pandemii COVID-19 taka sztuka udała się zaledwie jednemu filmowi. Był to komiksowy „Spider-Man: Bez drogi do domu”.

„Top Gun: Maverick” Kosinskiego bije kolejne rekordy. Film został już najbardziej kasowym filmem 2022 roku w Ameryce Północnej. Z blisko 475 milionami dolarów na koncie kontynuacja „Top Gun” jest też drugim najbardziej kasowym filmem na rynku północnoamerykańskim w historii studia Paramount Pictures.

Według danych studia, o popularności filmu „Top Gun: Maverick” świadczy też to, że 16 proc. jego widzów obejrzało go w kinach więcej niż jeden raz, a 4 proc. poszło na seans aż trzy i więcej razy. Produkcja jest pokazywana obecnie jedynie w kinach i nie można jej obejrzeć na żadnej platformie streamingowej ani w serwisie PVOD.

Leave a Reply