WAŻNE: Oznaczono Twój wpis o szczepieniach jako „Fake News”? Nic dziwnego, FactCheck.org sponsorowane jest przez producentów szczepionek!

Niezależna witryna Facebooka do sprawdzania faktów na temat COVID-19, FactCheck.org, jest finansowana przez lobby szczepionkowe. Kongresman ujawnił wysokość oficjalnego wkładu w cenzurę mediów społecznościowych!

WAŻNE: Oznaczono Twój wpis o szczepieniach jako „Fake News”? Nic dziwnego, FactCheck.org jest sponsorowane jest przez producentów szczepionek!

Niezależna witryna Facebooka do sprawdzania faktów na temat COVID-19, FactCheck.org, jest finansowana przez lobby szczepionkowe. Kongresman ujawnił wysokość oficjalnego wkładu w cenzurę mediów społecznościowych!

Tak zwana „niezależna” strona sprawdzająca fakty na temat COVID-19 FactCheck.org została sfinansowana przez tę samą grupę lobbingową zajmującą się szczepionkami.

Stawka, o którą jest nieczysta gra cenzurowania wszelakich informacji przeciwnych jedynie słusznej narracji Facebooka, wynosi prawie dwa miliardy dolarów. 

Johnson & Johnson i AstraZeneca pracują nad modyfikacją szczepionek po przypadkach zakrzepów krwi

Donald Trump 

O sile działania cenzury i jej wpływie na kreowanie rzeczywistości przekonał się były prezydent Stanów Zjednoczonych, który utracił wszystkie swoje konta w przestrzeni publicznej na każdej z platform społecznościowych.

„Nie ma lepszego dowodu na to, że Big Tech jest poza kontrolą, niż to, że zawiesili urzędującego prezydenta, a zakaz ten obowiązuje do dzisiaj.

To nie jest sprawiedliwa sytuacja i bardzo, bardzo zła dla naszego kraju” – mówił Donald Trump podczas konferencji w swoim klubie golfowym w Bedminster w New Jersey.

„Jeśli mogą to zrobić mi, mogą to zrobić każdemu. I w rzeczy samej dokładnie to robią. Wyrzucają ludzi za nie wiadomo co. To nieprawdopodobne, co robią” – dodał.

Dziś pozywa największych, którzy przyczynili się do jego przegranej za cenzurę konserwatywnych przedstawicieli partii. Pozwy sądowe otrzymają Google, Facebook i Twitter.

Kongresman / FactCheck / Facebook / CDC / J&J

Witryna FactCheck.org jest partnerem Facebooka, którego algorytmy i nadzorujący je pracownicy są wykorzystywani do cenzurowania krytycznych uwag o terapii genowej COVID-19 na platformie mediów społecznościowych.

Amerykański kongresman Thomas Massie zwrócił uwagę, że projekt „Sprawdzania Faktów”, dotyczący szczepień przeciwko COVID-19, prowadzony jest przez witrynę partnerską Facebooka, która w rzeczywistości finansowana jest przez grupę posiadającą 1,9 miliarda dolarów udziału w akcjach Johnson & Johnson.

Kolejną ciekawostką jest to, że na jej czele stoi były dyrektor CDC.

Kongresman Thomas Massie wszedł do Kongresu w listopadzie 2012 r. po odbyciu funkcji sędziego hrabstwa Lewis.

Reprezentuje 4. Okręg Kongresowy Kentucky, który rozciąga się przez północne Kentucky i 280 mil od rzeki Ohio.

Massie umieścił sarkastyczny wpis w sobotę na Twitterze: „NIC WAŻNEGO … Były dyrektor CDC jest teraz dyrektorem generalnym fundacji, która finansuje program sprawdzania faktów szczepionek FACTCHECK.org. Około 15% aktywów wspomnianej fundacji to akcje J&J.”

Włochy: Chirurg, który operował mózg młodej Włoszki po szczepieniu COVID-19, przyznał: „Nigdy nie widziałem czegoś takiego!” [VIDEO]

„Błogosławię ci, jeśli uważasz, że factcheck.org jest bezstronnym źródłem informacji o szczepionkach” – kontynuował w sarkastycznym tonie. 

Na zrzucie ekranu z Factcheck.org załączonym przez Massie widać, że strona wyjaśnia, iż SciCheck „Projekt COVID-19 / Szczepienia jest możliwy dzięki grantowi z Fundacji Roberta Wooda Johnsona”, który ujawnia wartość na poziomie 53,501 USD.

SciCheck to sekcja strony internetowej FactCheck, która „koncentruje się wyłącznie na fałszywych i wprowadzających w błąd twierdzeniach naukowych, które są wysuwane przez manipulacje w celu wpłynięcia na porządek publiczny” – czytamy na stronie.

FactCheck.org informuje o otrzymaniu grantu wartości dziesiątek tysięcy dolarów od RWJF / Źródło: Twitter/Thomas Massie
FactCheck.org informuje o otrzymaniu grantu wartości dziesiątek tysięcy dolarów od RWJF / Źródło: Twitter/Thomas Massie

„Szczepionki przynoszą korzyści tym, którzy mieli COVID-19, w przeciwieństwie do postów, które nazywane są wiralami” – to tytuł innego niedawnego artykułu w SciCheck.

Kongresman prowokuje platformy społecznościowe swoimi wpisami, mówiąc „sprawdźcie, czy to nie jest fejkowe”, podając czyste fakty odnośnie sponsorowania Factcheck.org przez koncern szczepionkowy:

Richard E. Besser

Jedna z odnóg SciCheck – FactCheck.org – jest finansowana przez grupę o nazwie Robert Wood Johnson Foundation (RWJF).

CEO i prezesem RWJF jest Richard E. Besser. Besser kieruje RWJF od kwietnia 2017 r.

Richard Besser - obecny CEO FactCheck.org, były dyrektor CDC / Źródło: Twitter/Thomas Massie
Richard Besser – obecny CEO FactCheck.org, były dyrektor CDC / Źródło: Twitter/Thomas Massie

Biografia Bessera na stronie internetowej RWJF stwierdza: „Besser jest byłym dyrektorem ds. Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom”.

Strona wyjaśnia dalej, że pracował jako dyrektor „Biura Koordynującego ds. Przygotowania do Terroryzmu i Reagowania Kryzysowego” w CDC, a następnie dołączył do ABC News w 2009 r., gdzie był głównym dyrektorem ds. zdrowia i medycyny.

„Był także dyrektorem CDC od stycznia do czerwca 2009 r., W tym czasie kierował reakcją CDC na pandemię grypy H1N1”.

Mizerne próby wybielenia

Co ciekawe, chociaż Factcheck.org bezpośrednio zaprzeczył oskarżeniu kongresmena Massie o stronniczość  w jednym z artykułów „SciCheck i zobowiązanie do przejrzystości”, ignoruje możliwość stronniczości wynikającej z poprzedniej roli Bessera w CDC.

Dokument poświadczający udział akcji producenta szczepionek Johnson & Johnson w RWJF / Źródło: Twitter/ Thomas Massie
Dokument poświadczający udział akcji producenta szczepionek Johnson & Johnson w RWJF / Źródło: Twitter/ Thomas Massie

FactCheck.org bronił się przed oskarżeniem kongresmena Massiego, mówiąc: „Wbrew sugestiom Massiego, Fundacja Roberta Wooda Johnsona – tak jak w przypadku wszystkich naszych sponsorów – nie ma kontroli nad naszymi treściami redakcyjnymi.”

Jednak Massie nigdzie nie mówi, że RWJF ma „kontrolę” nad treścią redakcyjną FactCheck.org.

Powszechnie uznaje się, że strony zewnętrzne mogą wywierać wpływ na organizacje w sposób bardziej pośredni, na przykład poprzez wymianę quid pro quo. Jest to normalne zachowanie rynku: płacę, wymagam. 

Warto również zauważyć, że FactCheck.org nawiązał współpracę z Facebookiem wkrótce po 2016 roku rzekomo w celu „obalania oszustw i złośliwych fałszów publikowanych w serwisie społecznościowym”, jak podaje University of Pennsylvania Almanac.

Bill Cenzura Gates 

Nie jest to pierwszy konflikt interesów. Informowaliśmy już o wpływie samego Billa Gatesa, który finansuje Fact Checkerów z pieniędzy płynących bezpośrednio ze swojej fundacji.

Facebook Fact Checkers są finansowane przez Fundację Billa i Melindy Gatesów |$250 MLN

Bill Gates okazał się potężną postacią w dziedzinie zdrowia publicznego, mimo że nie posiada dyplomu medycznego.

Oprócz tego, że jest głównym fundatorem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Fundacja Gatesa finansuje szereg głównych mediów, co daje potencjalnie niepokojący poziom kontroli nad wolną prasą.

Bill Gates przeznaczył 250 milionów dolarów na szkolenia dla BBC, NBC, Al Jazeera, ProPublica, National Journal, The Guardian, Univision, Midium, Financial Times, The Atlantic, Texas Tribune, Gannett, Washington Monthly, Le Monde, The Center for Investigative Reporting.

Kanada: Wolnościowy banger niszczy narrację proszczepionkową 2021 #Just Say No! [VIDEO]

Leave a Reply