Facebook zakazuje negowania holokaustu na wszystkich platformach

Gigant mediów społecznościowych Facebook niedawno ogłosił, że rozszerzy swoją politykę "zapobiegania szerzeniu nienawiści", aby zakazać wszelkich treści, które „zaprzeczają lub zniekształcają Holokaust”.

Gigant mediów społecznościowych Facebook niedawno ogłosił, że rozszerzy swoją politykę „zapobiegania szerzeniu nienawiści”, aby zakazać wszelkich treści, które „zaprzeczają lub zniekształcają Holokaust”.

Axios informuje, że dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił w niedawnym poście, że gigant mediów społecznościowych rozszerzy swoją politykę dotyczącą mowy nienawiści, aby zakazać negowania Holokaustu. To nagła zmiana w stosunku do wywiadu, który Zuckerberg udzielił Karie Swisher w podcastie Recode Decode w 2018 roku, w którym stwierdził, że nie wierzy, że Facebook powinien usuwać treści negujące Holokaust.

W swoim poście ogłaszającym decyzję Zuckerberg wyjaśnił, że ma sprzeczne uczucia w tej sprawie, stwierdzając:

„Zmagałem się z napięciem między opowiadaniem się za swobodą wypowiedzi a szkodami spowodowanymi minimalizowaniem lub negowaniem horroru Holokaustu. Moje własne myślenie ewoluowało, gdy widziałem dane wskazujące na wzrost przemocy na tle antysemickim, podobnie jak nasze szersze zasady dotyczące mowy nienawiści. Wytyczenie właściwej granicy między tym, co jest, a co nie jest dopuszczalne, nie jest proste, ale przy obecnym stanie świata uważam, że jest to właściwa równowaga”.

 

 

Leave a Reply