Ważne! Europejska Agencja Leków ostrzega: Szczepionka COVID-19 firmy Janssen skażona inną szczepionką!

Z ogólnodostępnych informacji na stronie rządowej wynika, że Janssen (Johnson & Johnson) zakończy fazę III badań klinicznych swojego eksperymentalnego produktu dopiero 31 maja 2023 roku! Mimo to jest podawana pacjentom!

Ważne! Europejska Agencja Leków ostrzega: Szczepionka COVID-19 firmy Janssen skażona inną szczepionką

Europejska Agencja Leków robi wszystko, co możliwe, aby zabezpieczyć dostawy i złagodzić skutki wszelkich opóźnień w dostawie tej szczepionki.

Do skażenia miało dojść po drugiej stronie oceanu w zakładzie produkcyjnym w Maryland, Stany Zjednoczone.

Właścicielem zakładu produkującego szczepionki firmy Janssen, znanej też jako Johnson & Johnson, jest firma Emergent Biosolutions.

USA: 30-letni mężczyzna hospitalizowany z powodu zakrzepów krwi po szczepieniu J&J

Na ich stronie możemy przeczytać: „Współpraca taka jak ta, którą Emergent ma z Johnson & Johnson, pokazuje, jak możemy walczyć z tą pandemią. To, czego doświadczamy, to siła wspólnej pracy”.

Emergent BioSolutions współpracuje z firmami takimi jak Johnson & Johnson, które opracowały przełomową jednorazową szczepionkę przeciw COVID-19, która może potencjalnie chronić miliony istnień ludzkich.

Podoba Ci się, co robi Paradyzja.com? 
Pomóż nam dotrzeć do innych:
Skomentuj / Udostępnij
Polub / Subskrybuj
Dziękujemy

Eksperci Emergent ds. produkcji i rozwoju pracowali od miesięcy, aby zapewnić produkcję substancji leczniczych na dużą skalę.

„Jesteśmy dumni, że odgrywamy tak dużą rolę w walce z tą śmiertelną pandemią” – piszą producenci.

Szczepionka Jansen (J&J), której III faza badań klinicznych zakończy się dopiero 31 maja 2023r. / Źródło: clinicaltrials.gov
Szczepionka Janssen (J&J), której III faza badań klinicznych zakończy się dopiero 31 maja 2023r. / Źródło: clinicaltrials.gov

Warto zauważyć, że pomimo zapewnień producentów o dbaniu o skuteczność i bezpieczeństwo swoich produktów, „szczepionki” nie ukończyły nawet III fazy badań klinicznych, o czym pisaliśmy w jednym z artykułów poświęconych każdej z wiodących, dostępnych na rynku produktów: AstraZeneca, J&J, Pfizer BioNtech, Moderna. 

Szczepionka Jansen (J&J), której III faza badań klinicznych zakończy się dopiero 31 maja 2023r. / Źródło: clinicaltrials.gov
Szczepionka Janssen (J&J), której III faza badań klinicznych zakończy się dopiero 31 maja 2023r. / Źródło: clinicaltrials.gov

Z ogólnodostępnych informacji na stronie clinicaltrials.gov wynika, że Janssen zakończy fazę III badań klinicznych swojego eksperymentalnego produktu dopiero 31 maja 2023 roku. Mimo to, jest podawana pacjentom!

Na stronie zaznaczono, że problemy produkcyjne w Emergent Biosolutions nie są związane z niedawnym przeglądem przez EMA przypadków zakrzepów krwi i niskiego poziomu ich płytek.

Problelem było znalezienie w jednej ze szczepionek substancji czynnej pochodzącej z innej szczepionki produkowanej w tym samym miejscu.

Jak podaje Europejska Agencja Leków, „w oparciu o dostępne informacje, partie szczepionki dopuszczone do obrotu w UE nie są dotknięte skażeniem.

Jednak, jako środek ostrożności i w celu zabezpieczenia jakości szczepionek, organy nadzorcze zaleciły, aby nie wypuszczać partii szczepionek zawierających substancję czynną, wyprodukowanych mniej więcej w tym samym czasie, w którym nastąpiło skażenie.”

UK: Agencja Regulacji Leków wprowadza czwartą szczepionkę przeciwko COVID-19, pomimo obaw naukowców, że wywołuje HIV?

Władze w UE robią wszystko, co możliwe, aby zabezpieczyć dostawy i złagodzić skutki wszelkich opóźnień w dostawie tej szczepionki.

EMA i władze krajowe są również świadome inspekcji zakładu produkcyjnego Emergent przeprowadzonej przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).

Władze będą nadal współpracować z FDA i innymi partnerami międzynarodowymi, aby zapewnić, że szczepionki w UE spełniają najwyższe standardy jakości.

Przedmiotowa partia nie była przeznaczona na rynek UE.

Leave a Reply