Wizjoner Elon Musk NIE zaszczepi ani siebie, ani swoich dzieci na koronawirusa, ponieważ „nie jest zagrożony” i dodaje: „pandemia zakwestionowała moją wiarę w ludzkość”, ponieważ ludzie stali się „irracjonalni”.

Elon Musk, fundator Tesli i Space X wypowiedział się jednoznacznie podczas podkastu dla New York Times między innymi w sprawie otrzymania szczepionki przeciwko koronawirusowi.

COVID-19: Odnotowano w Polsce 1558 niepożądanych odczynów poszczepiennych!

49-letni gigant technologiczny bostaje za powrotem do normalności. Jest zdania, że miejsca pracy powinny zostać otwarte jak najszybciej.

„Lockdowny są nieetytczne” – powiedział.

„Mam na myśli to, że jest to gorący temat, w którym racjonalność schodzi na drugi plan. W ogólnym rozrachunku mamy coś o wysokim współczynniku zarażeń, ale z drugiej strony bardzo niskiej śmiertelności” – powiedział.

„Zasadniczo słuszną rzeczą byłoby nie blokowanie całego kraju, ale poddanie kwarantannie każdego, kto jest zagrożony, do czasu przejścia tej nawałnicy” – dodał.

Na pytania: „Czy weźmiesz szczepionkę? Co zrobisz ze swoją rodziną?” odpowiedział krótko: „Nie, nie grozi mi COVID. Moim dzieciom również nie.”

Dziwić mogą te słowa, wiedząc, że Musk włożył wiele wysiłku podczas tak zwanej „pandemii” koronawirusa, we współpracę z zespołem epidemiologicznym Uniwersytetu Harvarda.

„Spędziliśmy również sporo czasu z zespołem epidemiologicznym z Harvardu, prowadząc badania przeciwciał. Tesla produkuje maszyny do szczepionek dla CureVac – powiedział Musk.

Gospodarz programu Swisher zwrócił uwagę, że jego spojrzenie na pandemię jest sprzeczne z wieloma innymi jego pracami w imię ratowania ludzkości – od eksploracji kosmosu po przyjazne dla środowiska samochody elektryczne.

„Wszyscy umierają” – powiedział Musk o kosztach pandemii, która zaraziła ponad siedem milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych i zabiła ponad 204 000 ludzi.

UK: Ruszyła zbiórka na adwokata dla polskiego restauratora pobitego przez policję w Manchester

Musk powiedział, że Stany Zjednoczone powinny były lepiej ocenić, co daje „większe dobro”, a lockdowny nie były żadnym rozwiązaniem.

„To osłabiło moją wiarę w ludzkość, całość … irracjonalność ludzi w ogóle” – powiedział Elon na antenie New York Times.

Na pytanie, jak czuliby się jego pracownicy, którzy czują się zagrożeni, przychodząc do pracy, Musk odpowiedział: „Świetnie, zostań w domu… Jeśli mają uzasadniony powód, aby być zagrożonym, powinni zostać w domu”.

Kolejnym ważnym tematem, który rozpalał atmosferę, było niepozwalanie ludziom przyjścia do pracy, na czym cierpią fabryki. Po tegorocznej walce o utrzymanie Tesli otwartej, Musk wznowił działalność w swojej fabryce we Fremont, która zatrudnia 10 000 pracowników, a która została zamknięta od 23 marca z powodu kolejnego już lockdownu, wbrew zasadom hrabstwa Alameda.

„Solidaryzuję się z innymi” – powiedział. „Jeśli ktoś zostanie aresztowany, proszę, żebym to był tylko ja”.

COVID-19: „Nowa normalność” pozostanie z nami na zawsze?

ŹRÓDŁONYTimes
Polityczno-społeczny obserwator, który przedawkował najniższą formę dowcipu - sarkazm. Prolajfer. Antykomunista. Antysocjalista. Monarchista. Działacz. Terapeuta behawioralny. Raper. Montażysta. Kamerzysta. Menadżer muzyczny. Niegdysiejszy Impresario. Influenser. Piłkarz ręczny. Piłkarz futsalowy. Prezes licznych stowarzyszeń na uchodźctwie. Researcher badań nad szczepionkami. A "on top of all this" autor tekstów dla Paradyzja.pl Można połączyć wszystko? Można.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply