Wizjoner Elon Musk Nie Zaszczepi Ani siebie, Ani Swoich Dzieci

"(...) mamy coś o wysokim współczynniku zarażeń, ale z drugiej strony bardzo niskiej śmiertelności." „Jeśli ktoś zostanie aresztowany, proszę, żebym to był tylko ja”.

Wizjoner Elon Musk NIE zaszczepi ani siebie, ani swoich dzieci na koronawirusa, ponieważ „nie jest zagrożony” i dodaje: „pandemia zakwestionowała moją wiarę w ludzkość”, ponieważ ludzie stali się „irracjonalni”.

Elon Musk, fundator Tesli i Space X wypowiedział się jednoznacznie podczas podkastu dla New York Times między innymi w sprawie otrzymania szczepionki przeciwko koronawirusowi.

COVID-19: Odnotowano w Polsce 1558 niepożądanych odczynów poszczepiennych!

49-letni gigant technologiczny bostaje za powrotem do normalności. Jest zdania, że miejsca pracy powinny zostać otwarte jak najszybciej.

„Lockdowny są nieetytczne” – powiedział.

„Mam na myśli to, że jest to gorący temat, w którym racjonalność schodzi na drugi plan. W ogólnym rozrachunku mamy coś o wysokim współczynniku zarażeń, ale z drugiej strony bardzo niskiej śmiertelności” – powiedział.

„Zasadniczo słuszną rzeczą byłoby nie blokowanie całego kraju, ale poddanie kwarantannie każdego, kto jest zagrożony, do czasu przejścia tej nawałnicy” – dodał.

Na pytania: „Czy weźmiesz szczepionkę? Co zrobisz ze swoją rodziną?” odpowiedział krótko: „Nie, nie grozi mi COVID. Moim dzieciom również nie.”

Dziwić mogą te słowa, wiedząc, że Musk włożył wiele wysiłku podczas tak zwanej „pandemii” koronawirusa, we współpracę z zespołem epidemiologicznym Uniwersytetu Harvarda.

„Spędziliśmy również sporo czasu z zespołem epidemiologicznym z Harvardu, prowadząc badania przeciwciał. Tesla produkuje maszyny do szczepionek dla CureVac – powiedział Musk.

Gospodarz programu Swisher zwrócił uwagę, że jego spojrzenie na pandemię jest sprzeczne z wieloma innymi jego pracami w imię ratowania ludzkości – od eksploracji kosmosu po przyjazne dla środowiska samochody elektryczne.

„Wszyscy umierają” – powiedział Musk o kosztach pandemii, która zaraziła ponad siedem milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych i zabiła ponad 204 000 ludzi.

UK: Ruszyła zbiórka na adwokata dla polskiego restauratora pobitego przez policję w Manchester

Musk powiedział, że Stany Zjednoczone powinny były lepiej ocenić, co daje „większe dobro”, a lockdowny nie były żadnym rozwiązaniem.

„To osłabiło moją wiarę w ludzkość, całość … irracjonalność ludzi w ogóle” – powiedział Elon na antenie New York Times.

Na pytanie, jak czuliby się jego pracownicy, którzy czują się zagrożeni, przychodząc do pracy, Musk odpowiedział: „Świetnie, zostań w domu… Jeśli mają uzasadniony powód, aby być zagrożonym, powinni zostać w domu”.

Kolejnym ważnym tematem, który rozpalał atmosferę, było niepozwalanie ludziom przyjścia do pracy, na czym cierpią fabryki. Po tegorocznej walce o utrzymanie Tesli otwartej, Musk wznowił działalność w swojej fabryce we Fremont, która zatrudnia 10 000 pracowników, a która została zamknięta od 23 marca z powodu kolejnego już lockdownu, wbrew zasadom hrabstwa Alameda.

„Solidaryzuję się z innymi” – powiedział. „Jeśli ktoś zostanie aresztowany, proszę, żebym to był tylko ja”.

COVID-19: „Nowa normalność” pozostanie z nami na zawsze?

Leave a Reply