UK: Eko lokomotywa napędzana zużytym olejem z ‘fish and chips’? Tylko w Wielkiej Brytanii!

Brytyjskie ekologiczne samochody „The Frying Scotsman”, będą eksportowane za pomocą eko lokomotyw napędzanych zużytym olejem roślinnym. Podkreślają one ważną rolę, jaką transport kolejowy może odegrać w uczynieniu transportu bardziej ekologicznym.

UK: Eko lokomotywa napędzana zużytym olejem z 'fish and chips'? Tylko w Wielkiej Brytanii!

Brytyjskie ekologiczne samochody „The Frying Scotsman”, będą eksportowane za pomocą eko lokomotyw napędzanych zużytym olejem roślinnym. Podkreślają one ważną rolę, jaką transport kolejowy może odegrać w uczynieniu transportu bardziej ekologicznym.

Eko – pionierskie i eko – przyjazne dla środowiska, pierwsze w Wielkiej Brytanii, samochody hybrydowe zbudowane w Midlands zostaną wkrótce przewiezione do Europy kontynentalnej za pośrednictwem eko-lokomotywy, która będzie napędzana bardziej ekologicznym paliwem wytworzonym ze zużytego oleju roślinnego.

Zrównoważona, hydrorafinowana eko – lokomotywa zasilana olejem roślinnym (HVO) przewoźnika kolejowego DB Cargo może obniżyć emisje dwutlenku węgla nawet o 90% w porównaniu z olejem napędowym.

UK: Zieloni dopięli swego. Koniec energetyki opartej o węgiel przyspieszony na październik 2024 r.

Pociąg, nazwany „Jestem bohaterem klimatycznym”, aby odzwierciedlić jego nową rolę, jest ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia celu rządu, jakim jest zero CO2 netto do 2050 r. Podkreśla to ważną rolę, jaką kolejowy transport towarowy może odegrać. Celem Departamentu Transportu jest uczynienie transportu bardziej ekologicznym, jak przedstawiono w niedawnym rządowym planie dekarbonizacji transportu.

Minister kolei Chris Heaton-Harris powiedział – Pobudzamy brytyjski biznes przy jednoczesnej redukcji emisji dwutlenku węgla. Na tym polega odbudowanie ma nowo zieleni.

Pociągi są jednym z najbardziej ekologicznych sposobów transportu towarów, a dzięki pomysłowości i innowacjom DB Cargo jest liderem, aby uczynić go jeszcze bardziej ekologicznym – dodał.

DB Cargo jest największym przewoźnikiem kolejowym w kraju, który testuje i rozszerza wykorzystanie HVO jako sposobu na krótkoterminową redukcję emisji dwutlenku węgla.

Ta nowa usługa, wykorzystująca HVO, będzie transportować Toyoty zbudowane w Derby do Europy kontynentalnej przez tunel pod kanałem La Manche i importować Toyoty w drodze powrotnej.

Dyrektor generalny DB Cargo, Andrea Rossi, powiedział – Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywą współpracy z Toyotą w celu wypróbowania zastosowania HVO w jej usługach do i z Europy. HVO jest jednym z najczystszych i najbardziej ekologicznych paliw na świecie i odgrywa ważną rolę w dekarbonizacji działalności DB Cargo UK i jej klientów kolejowych.

To będzie pierwszy raz, kiedy korzystamy z HVO w serwisie motoryzacyjnym i jedziemy na kontynent. To dla nas pierwszy na wielu poziomach. – dodał.

Leon van der Merwe, wiceprezes ds. łańcucha dostaw w Toyota Motor Europe, powiedział – Jako firma dążymy do ciągłego postępu w kierunku neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, co obejmuje poszukiwanie sposobów na zmniejszenie emisji z produkcji, użytkowania pojazdów i logistyki.

Wykorzystując tę ​​nową możliwość multimodalnego transportu kolejowego, zapewniamy, że nasze niskoemisyjne hybrydowe pojazdy elektryczne zbudowane w naszej brytyjskiej fabryce w Burnaston będą mogły być transportowane do naszych klientów w coraz bardziej zrównoważony sposób.

 

Leave a Reply