Dzień św. Patryka. Silna społeczność irlandzka w Walii lekceważy obostrzenia [VIDEO]

Irlandczycy w dniu św. Patryka pokazali w Walii, że obostrzenia można lekceważyć bez konsekwencyj, jeżeli społeczność jest dostatecznie solidarna.

Irlandczycy w dniu św. Patryka pokazali w Walii, że obostrzenia można lekceważyć bez konsekwencyj, jeżeli społeczność jest dostatecznie solidarna.

Dzień św. Patryka jest każdego roku okazją do świętowania dla każdego prawdziwego Irlandczyka gdziekolwiek na świecie akurat się znajduje. W walijskim mieście Wrexham udowodnili, że żaden wirus i pandemia nie mogą przeszkodzić im w świętowaniu.

W sieci można obejrzeć naganie, z którego dowiadujemy się, że Irlandczycy w najlepsze zabawiają się bez maseczek czy zachowania wymaganego „dystansu”. Ponadto zajęli duże połacie parku Alyn Waters, z którego mniej solidarni ze sobą użytkownicy niejednokrotnie byli przeganiani.

„Jeszcze niedawno wybierając się tutaj [do parku Alyn Waters] policjant do mnie podszedł, mówiąc: nie, tu nie wolno, bo zaraz będzie mandacik” – mówi autor nagrania.

Na końcu nagrania widzimy bawiące się w zielonych strojach [narodowy kolor Irlandii – przyp. red.] dzieci oraz mnóstwo samochodów z przyczepami kempingowymi.

A co gdybyśmy wszyscy zaczęli lekceważyć lockdowny ustanawiane przy okazji kolejnych fal śmiercionośnego wirusa? Może wystarczy się przeciwstawić bandyckim działaniom rządu?

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UChspsKl00mt4GOdJ871m9lA

Leave a Reply