Dziambor o Trybunale Stanu dla Morawieckiego i polityków PiS. Marszałek Sejmu wyłączył mikrofon! [VIDEO]

PiS rzuciło się na unijne pieniądze, nie ważąc na konsekwencje i odpowiedzialność za dług zaciągany przez Brukselę. Marszałek Sejmu wyłączył mikrofon, gdy szaleństwo partii wytknął Artur Dziambor.

PiS rzuciło się na unijne pieniądze, nie ważąc na konsekwencje i odpowiedzialność za dług zaciągany przez Brukselę. Marszałek Sejmu wyłączył mikrofon, gdy szaleństwo partii wytknął Artur Dziambor.

Artur Dziambor z Konfederacji zabrał głos w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. PiS i Lewica chcą, aby Polska zadłużyła się unijnym kredytem, a to dla prawicy za dużo.

„Ruszyła sesja głosowań, a ja pytałem jak naiwnym trzeba być, by wierzyć, że Unia Europejska jest jak Święty Mikołaj” – skomentował poseł na Twitterze.

„Marszałek Terlecki wyłączył mi mikrofon na ostatnie dwie sekundy, gdy mówiłem o Trybunale Stanu dla Premiera Morawieckiego i polityków PiSu. To nic. Poczekam” – dodał poseł załączając nagranie.

„Panie Marszałku, pan premier raczył tutaj sugerować, że Unia Europejska to taki Święty Mikołaj, który rozdaje prezenty i one są bezpłatne, bezzwrotne. Faktycznie, socjaliści tacy jak wy mogą jeszcze wierzyć w Świętego Mikołaja, dojrzali politycy nie powinni być tak naiwni” – mówi na nagraniu Dziambor.

„Pan premier powiedział, że ten Fundusz Odbudowy to będzie szybki sposób na wyjście z kryzysu gospodarczego po COVID-19. A kto w politycznymi decyzjami wprowadził nas w ten kryzys? No właśnie wy! Dodrukowanymi pieniędzmi ratowaliście wybranych przedsiębiorców w tarczach antykryzysowych. A pożyczonymi pieniędzmi będziecie ratować spadające poparcie, oferując standardowo łapówki, ukryte pod płaszczykiem programów socjalnych” – podkreślił poseł.

„Łamiąc Konstytucję chcecie przegłosować dzisiaj, nie używając zasady świętej dwóch trzecich głosów, w przypadku takich głosowań” – zauważył Dziambor.

„Będzie niestety to trzeba zgłosić w pewnym momencie do Trybunału Stanu. Tu jest nasz wniosek…” – nie dokończył poseł, bo marszałek wyłączył mu mikrofon.

Leave a Reply