Dyskryminacja w USA: Zaszczepieni nie muszą nosić maseczek na świeżym powietrzu

W pełni zaszczepieni przeciwko Covid-19 Amerykanie nie muszą nosić maseczek na świeżym powietrzu, o ile nie są w tłumie - tak brzmi nowe zalecenie Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Dotyczy to około 37 procent dorosłych w USA.

W pełni zaszczepieni przeciwko Covid-19 Amerykanie nie muszą nosić maseczek na świeżym powietrzu, o ile nie są w tłumie – tak brzmi nowe zalecenie Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Dotyczy to około 37 procent dorosłych w USA.

O nowych wytycznych poinformowała we wtorek szefowa CDC Rochelle Walensky.

Nowe wytyczne kolejnym krokiem ku “normalności”

“Dziś jest kolejny dzień, w którym możemy zrobić krok w kierunku normalności sprzed roku. W ciągu ostatniego roku spędziliśmy dużo czasu na mówieniu Amerykanom, czego nie powinni robić. Teraz powiem o tym, co można robić, jeśli jesteś w pełni zaszczepiony” – oświadczyła zanim podała szczegóły.

Zaktualizowane wytyczne CDC głoszą, że w pełni zaszczepieni Amerykanie nie muszą zakładać maseczek poza domem na spotkaniach w wąskim gronie. W przypadku przebywania w tłumie, np. na koncercie czy na trybunach, rekomendowane jest jednak osłanianie twarzy.

WAŻNE! Metaanaliza 65 badań naukowych ujawnia, że maseczki poważnie szkodzą naszemu zdrowiu!

Na decyzję CDC wpłynął szybko postępujący proces szczepień oraz spadki w wykrywanych dobowo przypadkach infekcji oraz hospitalizacjach z powodu koronawirusa. W USA przeciwko Covid-19 zaszczepiono już ponad 140 milionów osób, ponad połowę dorosłych. 37 procent obywateli Stanów Zjednoczonych powyżej 18. roku życia jest w pełni zaszczepiona.

W maju – jak szacują władze – w USA podaż szczepionek przewyższać będzie popyt. W związku z tym Stany Zjednoczone zamierzają w najbliższych miesiącach wyeksportować do innych krajów 60 mln dawek szczepionki firmy AstraZeneca. Preparat ten nie został do tej pory dopuszczony do użytku w USA.

Najnowsze badanie ujawnia problemy z bezpieczeństwem i skutecznością maseczek!

W marcu prezydent USA Joe Biden zadeklarował, że przeznaczy ok. 4 mln dawek tej szczepionki dla Meksyku i Kanady. We wtorek przyznał, że chciałby, by dawki trafiły także do ciężko dotkniętych obecnie epidemią Indii. Jednocześnie zadeklarował, że ma nadzieję, że Stany Zjednoczone “podzielą się szczepionkami z innymi państwami, które są w potrzebie”.

Eksperci przeciw Niedzielskiemu. Jeden z nich już w styczniu namawiał do zdjęcia nakazu noszenia masek

Leave a Reply