Dwaj cudzoziemcy aresztowani w Atenach – rzucali koktajlami Mołotowa w policję

Dwóch cudzoziemców zostało aresztowanych po burzliwym proteście studenckim w Atenach i oskarżonych o rzucanie koktajlami Mołotowa oraz innymi przedmiotami w funkcjonariuszy policji.

Dwóch cudzoziemców zostało aresztowanych po burzliwym proteście studenckim w Atenach i oskarżonych o rzucanie koktajlami Mołotowa oraz innymi przedmiotami w funkcjonariuszy policji.

Jak donosi gazeta Proto Thema, grecka policja aresztowała 17-latka i 20-latka przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza w centrum Aten na początku tego tygodnia, w pobliżu protestu studentów odbywającego się w stolicy Grecji.

„Ustalono, że aresztowani należeli do grupy ludzi, którzy przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza zaatakowali policję mołotowami, racami, kamieniami, kulkami i innymi przedmiotami.

„Ponadto 17-latka zidentyfikowano jako osobę, która rzuciła koktajle Mołotowa. Zostali oskarżeni o przestępstwa i wykroczenia”- podała policja w oświadczeniu.

Aresztowania nastąpiły zaledwie kilka tygodni po tym, jak tłum 51 skrajnie lewicowych ekstremistów Antify zostało aresztowanych w Salonikach po zaatakowaniu policji pałkami i inną bronią. Ekstremiści zaatakowali policję po demonstracji w mieście i po tym, jak policja napadła na osławiony squat Antify w mieście i znalazła broń oraz materiały wybuchowe.

Bojownicy Antify używali squatu „Terra Incognita” od lat przed nalotem. Był używany jako kwatera główna przez ekstremistów w mieście do planowania ataków na policję i inne osoby.

Policja stwierdziła również, że znaleziono zapisy dotyczące wkładu finansowego w squat i 1500 euro w gotówce.

W Atenach trzech członków skrajnie lewicowej, anarchistycznej i ekstremistycznej Grupy Popular Fighters (OLA) zostało zatrzymanych przez policję pod koniec zeszłego miesiąca. Po przeprowadzeniu nalotów na cztery domy i magazyn powiązany z ekstremistami, śledczy znaleźli ponad 10 kilogramów materiałów wybuchowych wraz z detonatorami i innymi materiałami bombowymi.

Podobne squaty i siedziby Antify istnieją również w innych krajach europejskich, takich jak Francja, gdzie znaleziono materiały wybuchowe i koktajle Mołotowa na squacie w Paryżu

Leave a Reply