Zakładasz maseczkę? Naprawdę? Przestań! Dr Paul Elias Alexander podsumowuje 47 badań. Maseczki można wyrzucić do śmietnika!

47 badań dowodzących, że maski są nieskuteczne w zapobieganiu zakażeniom i przenoszeniu COVID-19. Dodatkowo prezentujemy 28 dowodów potwierdzających szkodliwe skutki zdrowotne regularnego używania masek, szczególnie u małych dzieci.

Zakładasz maseczkę? Naprawdę? Przestań! Dr Paul Elias Alexander podsumowuje 47 badań

47 badań dowodzących, że maski są nieskuteczne w zapobieganiu zakażeniom i przenoszeniu COVID-19. Dodatkowo prezentujemy 28 dowodów potwierdzających szkodliwe skutki zdrowotne regularnego używania masek, szczególnie u małych dzieci.

Wirusy są o wiele za małe, aby większość używanych i dostępnych przez ogół społeczeństwa masek, mogła zapobiec transmisji wirusa. Wyjątkiem mogą być wyspecjalizowane i stworzone do tego celu maski, używane przez wąskie gałęzie przemysłów chemicznego i farmaceutycznego.

Są one jednak zbyt drogie i skomplikowane w użyciu, by można je było zapewnić każdej osobie w społeczeństwie. Ponadto powszechnie przyjmuje się również, że noszenie maseczki przez dłuższy czas jest niezdrowe dla użytkownika ze względów praktycznych i naukowych.

UK: NIEBYWAŁE! Dr Axon, doradca rządu Borysa Johnsona, sam przyznał: “Maseczki dają jedynie komfort psychiczny, jak kocyk. One w niczym nie pomagają”!

Dr Paul Elias Alexander w artykule napisanym dla LifeSite podsumowuje wszystkie najbardziej znane i szkodliwe kłamstwa, które podsycały ciągły strach i skłoniły dużą liczbę obywateli wszystkich krajów do zaakceptowania nowej normalności, by rzekomo wrócić  do codziennego życia.

Dodatkowo, przedstawia listę 47 badań dowodzących, że maski są nieskuteczne w zapobieganiu zakażeniom i przenoszeniu COVID-19, a także drugą listę 28 dowodów potwierdzających szkodliwe skutki zdrowotne regularnego używania masek, szczególnie u małych dzieci.

Paul Elias Alexander

Dr Paul Elias Alexander posiada tytuł licencjata epidemiologii na Uniwersytecie McMaster w Hamilton, Ontario oraz tytuł magistra na Uniwersytecie Oksfordzkim. W 2015 roku uzyskał stopień doktora na Wydziale Metod, Dowodów i Wpływu Badań Zdrowia McMastera.

Pełnił funkcję kontraktową jako adiunkt w niepełnym wymiarze godzin w McMaster, „bezpłatne stanowisko przyznawane naukowcom pracującym głównie poza uniwersytetem”.

Od 2017 r. do grudnia 2019 r. Alexander był zatrudniony przez Amerykańskie Towarzystwo Chorób Zakaźnych z siedzibą w Waszyngtonie, gdzie specjalizował się w przeglądach systematycznych. W IDSA Alexander pracował nad kilkoma wytycznymi dotyczącymi praktyki klinicznej.

Paul Elias Alexander jest kanadyjskim badaczem zdrowia i byłym urzędnikiem administracji byłego prezydenta Donalda Trumpa. Zwrócił na siebie uwagę w 2020 roku, kiedy jako doradca sekretarza HHS ds. publicznych Michaela Caputo brał udział w wysiłkach administracji mających na celu kontrolowanie wiadomości o COVID-19 od federalnych naukowców i agencji zdrowia publicznego. W administracji Aleksander opowiadał się za strategią masowej infekcji społeczeństwa w celu budowania odporności stada.

Maseczkowy problem

W ostatnich miesiącach stało się to rosnącym, istotnym problemem. Potencjalnie szkodliwy wpływ fizyczny i psychiczny, szczególnie na dzieci, prawie bez ryzyka wpływu na nie przez COVID-19, staje się coraz bardziej wyraźny i niezwykle niepokojący.

Oprócz 47 badań dotyczących masek na twarz, które wykazały, że są nieskuteczne, LifeSite opisało również 28 skutków ubocznych masek i przedstawiło konsekwencje zdrowotne ich noszenia.

Lista badań nad maseczkami potwierdzająca ich nieefektywność:

1. Maska chirurgiczna / badania masek na twarz
Ekspozycja społeczności i bliskiego kontaktu związane z COVID-19 wśród objawowych dorosłych w wieku ≥18 lat w 11 placówkach ambulatoryjnej opieki zdrowotnej — Stany Zjednoczone, lipiec 2020 r.

Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób przeprowadziło badanie, które wykazało, że 85 procent osób, które zachorowały na Covid-19 w lipcu 2020 roku, to osoby noszące maseczkę. Tylko 3,9 procent uczestników badania nigdy nie nosiło maski.

Oryginał: https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/69/wr/pdfs/mm6936a5-H.pdf
Korekta: https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/69/wr/mm6938a7.htm?s_cid=mm6938a7_w https://www.theblaze.com/op-ed/horowitz-cdc-study-covid-masks

2. Ochrona twarzy pracowników służby zdrowia podczas pandemii: przegląd zakresu
w badaniu – wykorzystano 5462 artykuły recenzowane przez ekspertów i 41 zapisów szarej literatury.

„Wniosek: pandemia COVID-19 doprowadziła do krytycznych niedoborów środków ochrony osobistej klasy medycznej. Alternatywne formy ochrony twarzy oferują gorszą ochronę. Potrzebne są bardziej solidne dowody dotyczące różnych rodzajów ochrony twarzy klasy medycznej. W miarę postępu badań nad COVID-19 badacze powinni nadal badać wpływ alternatywnych środków ochrony twarzy na poziomie medycznym”.
Więc jak może działać kawałek twojej szmatki i maska ​​chirurgiczna, jeśli NAWET alternatywy medyczne zawodzą?

Artykuł do badania: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32371574/

3. Fizyczne interwencje mające na celu przerwanie lub ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusów układu oddechowego
„Istnieją dowody z umiarkowaną pewnością, że noszenie maski prawdopodobnie ma niewielką lub żadną różnicę w wyniku grypy potwierdzonej laboratoryjnie w porównaniu z brakiem maski”

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33215698/

Witek Muzyk Ulicy: Wymyślono sobie coś, a reszta ma truchtać w szmacie na ryju i bać się przyszłego dnia [VIDEO]

4. Jednorazowe chirurgiczne maski na twarz do zapobiegania infekcji rany chirurgicznej w czystej chirurgii
„Zawarliśmy trzy próby, w których wzięło udział łącznie 2106 uczestników. W żadnym z badań nie stwierdzono statystycznie istotnej różnicy w częstości zakażeń między grupą zamaskowaną i niemaskowaną”.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27115326/

5. Jednorazowe chirurgiczne maski na twarz: przegląd systematyczny
Uwzględniono dwa randomizowane, kontrolne badania z udziałem łącznie 1453 pacjentów.
W małym badaniu zaobserwowano tendencję do kojarzenia masek z mniejszą liczbą infekcji, podczas gdy w dużym badaniu nie było różnicy w częstości infekcji między grupą zamaskowaną a niemaskowaną.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16295987/

6. Ocena skuteczności masek na twarz z tkaniny w ograniczaniu narażenia na cząstki stałe
„Nasze wyniki sugerują, że maski z tkaniny są tylko marginalnie korzystne w ochronie osób przed cząstkami <2,5 μm”.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27531371/

7. Wyciek z uszczelnienia twarzy z półmasek i masek chirurgicznych
„Skuteczność filtracji materiałów filtracyjnych była dobra, ponad 95%, dla cząstek o średnicy powyżej 5 mikronów, ale istniała duża zmienność dla mniejszych cząstek. Koronawirus ma 0,125 mikrona. dlatego te maski nie ochronią cię przed wirusem”.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/4014006/

8. Porównanie skuteczności filtrowania włóknin medycznych z trzema różnymi aerozolami drobnoustrojów
„Skuteczność filtra przeciwko cząsteczkom wirusa grypy była najniższa”

„Wnioskujemy, że test wydajności filtra z użyciem aerozolu fagowego phi-X174 może przeszacować skuteczność ochronną włóknin ze strukturą filtra w porównaniu z rzeczywistymi patogenami, takimi jak wirus grypy”.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29910210/

9. Przenikanie aerozolu przez maski chirurgiczne
„Chociaż nośniki do masek chirurgicznych mogą być odpowiednie do usuwania bakterii wydychanych lub wydalanych przez pracowników służby zdrowia, mogą nie wystarczyć do usunięcia aerozoli o rozmiarach submikrometrowych zawierających patogeny”.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1524265/

USA: Horror maseczkowy! Niezależne badania ukazały 11 niebezpiecznych patogenów zagrażających również Twojemu dziecku!

10. Usuwanie cząstek z powietrza za pomocą masek na twarz wykonanych z okładów do sterylizacji: skuteczność i możliwość ponownego użycia
„Odkryliśmy, że maska ​​​​na twarz 60 GSM miała skuteczność wychwytywania cząstek na poziomie 94% dla wszystkich cząstek większych niż 0,3 mikrona”. Jak duży jest wirus? 0,125 mikrona. Czyli maseczka nie zatrzymuje wirusa!

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33052962/

11. Nowa metoda testowania skuteczności filtracji materiałów masek pod ciśnieniem przypominającym kichanie
Badanie to stwierdza, że ​​„alternatywy”, takie jak jedwab i gaza itp., mogą być dobrymi opcjami podczas pandemii. Odbywa się na cząsteczkach skrobi.

Nie podaje też, jak duże są, ale nadal mogą przedostać się przez materiał, a moje badania wskazują, że cząstki skrobi są „duże”, znacznie większe niż większość wirusów.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32503823/

12. Ochrona personelu przed unoszącymi się w powietrzu cząsteczkami wirusa: skuteczność masek laserowych in vivo vivo
„Maska laserowa zapewniała znacznie mniejszą ochronę niż respirator FFP2 (P=0,02) i tylko nieznacznie lepszą ochronę niż maska ​​chirurgiczna. Dalsze stosowanie masek laserowych do ochrony dróg oddechowych jest wątpliwe. Przyklejanie masek do twarzy zapewniało jedynie niewielką poprawę ochrony”.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16920222/

13. Ilościowa metoda oceny porównawczej skuteczności usuwania cząstek w maseczkach tkaninowych jako alternatywy dla standardowych masek chirurgicznych do środków ochrony osobistej
„Noszone zgodnie z projektem, zarówno komercyjne maski chirurgiczne, jak i maski z tkaniny miały bardzo różną skuteczność (odpowiednio 53 – 75 procent i 28 – 91 procent skuteczności usuwania cząstek)”. Inna marka, inne wyniki i dopiero po zastosowaniu „warstw nylonowych” poprawiła się „wydajność”. Włókna syntetyczne nie oddychają, więc nieuchronnie wpłynie to na Twój oddech i zdrowie.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32838296/

14. Skuteczność standardowych chirurgicznych masek na twarz: badanie z wykorzystaniem „cząstek znaczników”.
„Ponieważ mikrosfery nie zostały zidentyfikowane na zewnętrznej stronie tych masek, musiały uciec wokół krawędzi maski i znaleźć drogę do rany”. Ludzkie komórki albuminy, czyli abortowana tkanka płodowa, są znacznie większe niż wirus i nadal wymykają się z maski.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7379387/

15. Testowanie skuteczności masek domowej roboty: czy będą chronić w pandemii grypy?
„Nasze odkrycia sugerują, że maska ​​domowej roboty powinna być traktowana tylko jako ostateczność, aby zapobiec przenoszeniu kropelek z zarażonych osób”, więc dlaczego rząd zasugerował, abyś robił własne, gdy nie są skuteczne?

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24229526/

16. Stosowanie półmaski oddechowej w przypadku wirusa H1N1
„Zwiększenie poziomu filtracji respiratora cząsteczkowego nie zwiększa zdolności respiratora do zmniejszenia narażenia użytkownika na zanieczyszczenia”

Artykuł do studium:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19927872/

WAŻNE! Metaanaliza 65 badań naukowych ujawnia, że maseczki poważnie szkodzą naszemu zdrowiu!

17. Dlaczego maski nie działają przeciwko COVID-19?
Strona jest pełna badań udowadniających, że maski nie działają na koronawirusa ani grypę.

Artykuł: https://www.citizensforfreespeech.org/why_masks_don_t_work_against_covid_19?fbclid=IwAR0Qviyvt6BObOg 

18. Maski nie działają: przegląd nauki związanej z polityką społeczną związaną z COVID-19
Pełne badań dowodzących, że ochrona maski jest znikoma w przypadku koronawirusa, grypy itp.

Artykuł: https://www.rcreader.com/commentary/masks-dont-work-covid-a-review-of-science-relevant-to-covide-19-social-policy?fbclid=IwAR0Qviyvt6BObOgaMij03Cj0fgTcm_gm5jhb8cwiMkO8G

19. Maski na twarz zapobiegające przenoszeniu wirusa grypy: przegląd systematyczny
Jest mniej danych potwierdzających stosowanie masek na twarz lub respiratorów w celu zapobiegania infekcji.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20092668/

20. „Ćwiczenie z maską; Czy mamy do czynienia z diabelskim mieczem? – Hipoteza fizjologiczna
Brak dowodów sugerujących, że noszenie maski podczas ćwiczeń przynosi jakiekolwiek korzyści z przenoszenia kropli wirusa.

„Ćwiczenia z maskami na twarz mogą zmniejszyć ilość dostępnego tlenu i zwiększyć, zapobiegając znacznej wymianie dwutlenku węgla. Hipoksja hiperkapniczna może potencjalnie nasilać kwaśne środowisko, przeciążenie serca, metabolizm beztlenowy i przeciążenie nerek, co może znacznie pogorszyć patologię leżącą u podstaw ustalonych chorób przewlekłych”.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32590322/

21. Stosowanie masek na twarz przez personel sali operacyjnej: randomizowana, kontrolowana próba
Wskaźniki infekcji w miejscu zabiegu chirurgicznego nie wzrosły, gdy personel nie nosił masek na twarz.

Artykuł do badania z 2010 r.: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20575920/

22. Chirurgiczne maski na twarz w nowoczesnych salach operacyjnych – kosztowna i niepotrzebna praktyka?
Kiedy noszenie masek na twarz przez nieoczyszczony personel pracujący na sali operacyjnej z wymuszoną wentylacją wydaje się niepotrzebne.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1680906/

23. Maski: śledztwo oddziałowe i przegląd literatury
Noszenie wielowarstwowych masek na salach operacyjnych podczas każdej wizyty nie miało wpływu na tempo przenoszenia przez nos i gardło.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/2873176/

24. Charakterystyki penetracji i wycieku aerozolu masek stosowanych w ochronie zdrowia
Ochrona zapewniana przez maski chirurgiczne może być niewystarczająca w środowiskach zawierających potencjalnie niebezpieczne aerozole o rozmiarach submikonometrycznych.

„Wniosek: Wnioskujemy, że ochrona zapewniana przez maski chirurgiczne może być niewystarczająca w środowiskach zawierających potencjalnie niebezpieczne aerozole o rozmiarach submikrometrowych”

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8239046/

25. Maski do zapobiegania wirusowym infekcjom dróg oddechowych wśród pracowników służby zdrowia i społeczeństwa: ogólny przegląd systematyczny PEER
Przegląd metaanalizy, który mówi, że istnieją ograniczone dowody sugerujące, że stosowanie masek może zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusowych infekcji dróg oddechowych.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32675098/

26. Modelowanie przenoszenia koronawirusów, wirusa odry, grypy, Mycobacterium tuberculosis i Legionella pneumophila w klinikach stomatologicznych
Dowody sugerujące, że prawdopodobieństwo przeniesienia jest silnie uzależnione od jakości powietrza w pomieszczeniu, następnie skuteczności pacjenta, a w najmniejszym stopniu ochrony dróg oddechowych za pomocą maski.

To może wyjaśniać „kolejne fale” i nie ma nic wspólnego z drżeniem rąk lub brakiem maski.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32614681/

27. Środki niefarmaceutyczne w przypadku pandemii grypy w placówkach poza opieką zdrowotną – środki ochrony osobistej i środowiskowe
Stosowanie masek na twarz, zarówno przez osoby zakażone, jak i niezakażone, nie ma znaczącego wpływu na przenoszenie grypy.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32027586/

28. Skuteczność środków ochrony osobistej w ograniczaniu przenoszenia pandemii grypy: przegląd systematyczny i metaanaliza
Metaanalizy sugerują, że regularna higiena rąk zapewniała znaczący efekt ochronny w stosunku do masek na twarz i ich niewielką ochronę.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28487207/

USA: Mężczyzna zastrzelił kasjera sklepu spożywczego po kłótni wywołanej wymuszeniem założenia maseczki [VIDEO]

29. Skuteczność maseczek N95 w porównaniu z maskami chirurgicznymi przeciwko grypie: przegląd systematyczny i metaanaliza
Stosowanie maseczek n95 w porównaniu z maskami chirurgicznymi nie wiąże się z niższym ryzykiem potwierdzonej laboratoryjnie grypy.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32167245/

30. Używanie masek na twarz u nastolatków i transmisja kontaktowa w nowym koronawirusie
Powierzchnie masek na twarz mogą stać się źródłem zanieczyszczeń. Ludzie przechowują je w kieszeniach, torbach, kładą na stołach, używają ich ponownie itp. Dlatego to badanie jest istotne:

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32582579/

31. Wizualizacja skuteczności masek na twarz w blokowaniu dysz oddechowych
Luźno złożone maski na twarz i osłony twarzy „w stylu bandany” zapewniają minimalną zdolność zatrzymywania najmniejszych aerozolowych kropelek.

Dotyczy to każdego, kto składa lub wkłada maskę do kieszeni lub torby. Dotyczy to również masek z tkaniny i domowej roboty:

Artykuł do badania: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32624649/

32. Stosowanie masek chirurgicznych na twarz w celu zmniejszenia zachorowalności na przeziębienie wśród pracowników służby zdrowia w Japonii: randomizowane, kontrolowane badanie
Nie wykazano, aby stosowanie masek na twarz u pracowników służby zdrowia przynosiło korzyści w postaci objawów przeziębienia lub przeziębienia.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19216002/

33. Randomizowane badanie grupowe masek tkaninowych w porównaniu z maskami medycznymi u pracowników służby zdrowia
Penetracja masek z tkaniny przez cząsteczki wirusa grypy wyniosła prawie 97 procent, a masek medycznych 44 procent. więc maski z tkaniny są zasadniczo bezużyteczne, a maski „klasy medycznej” nie zapewniają odpowiedniej ochrony.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25903751/

34. Prosta ochrona dróg oddechowych – ocena skuteczności filtracji masek tkaninowych i popularnych materiałów tekstylnych w stosunku do cząstek o rozmiarze 20-1000 nm.

Maski materiałowe i inne materiały tekstylne testowane w badaniu wykazywały 40-90% chwilowej penetracji w stosunku do polidyspersyjnych aerozoli NaCl.

„Wyniki uzyskane w badaniu pokazują, że zwykłe materiały tekstylne mogą zapewniać marginalną ochronę przed nanocząstkami, w tym tymi w zakresie wielkości cząstek zawierających wirusy w wydychanym powietrzu”

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20584862/

35. Wydajność oddechowa oferowana przez respiratory i maski chirurgiczne N95: ocena człowieka za pomocą aerozolu NaCl reprezentującego zakres wielkości cząstek bakteryjnych i wirusowych
„Badanie wskazuje, że półmaski filtrujące N95 mogą nie osiągnąć oczekiwanego poziomu ochrony przed bakteriami i wirusami”

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18326870/

39. Skuteczność respiratorów N95 w porównaniu z maskami chirurgicznymi przeciwko grypie: przegląd systematyczny i metaanaliza
„Stosowanie respiratorów N95 w porównaniu z maskami chirurgicznymi nie wiąże się z niższym ryzykiem potwierdzonej laboratoryjnie grypy. Sugeruje to, że maski oddechowe N95 nie powinny być zalecane dla ogółu społeczeństwa lub personelu medycznego niskiego ryzyka, który nie ma bliskiego kontaktu z pacjentami chorymi na grypę lub pacjentami z podejrzeniem”.

Maski N95 wykazały pozytywny wpływ na BAKTERIE, ale nie na wirusy.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32167245/

40. Używanie masek na twarz u nastolatków i transmisja kontaktowa w nowym koronawirusie
W tym badaniu użyto barwnika, aby pokazać, czy maski są skażone. „W rezultacie powierzchnia masek staje się źródłem skażenia. W eksperymencie kontaktowym poproszono dziesięciu dorosłych o zakładanie i zdejmowanie maski chirurgicznej podczas wykonywania zadania przetwarzania tekstu. Rozległe obszary skażenia zostały zarejestrowane i zidentyfikowane za pomocą analizy obrazu”

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32582579/

41. Stosowanie chirurgicznych masek na twarz w celu zmniejszenia częstości występowania przeziębienia wśród pracowników służby zdrowia w Japonii: randomizowane, kontrolowane badanie
„Spośród 8 objawów rejestrowanych codziennie, osoby z grupy masek były znacznie bardziej narażone na ból głowy w okresie badania”

„Nie wykazano, aby stosowanie masek na twarz u pracowników służby zdrowia przynosiło korzyści pod względem objawów przeziębienia lub przeziębienia”

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19216002/

42. Skuteczność dodania zalecenia maski do innych środków zdrowia publicznego w celu zapobiegania zakażeniu SARS CoV-2 u duńskich użytkowników masek: randomizowana, kontrolowana próba
„Zalecenie noszenia masek chirurgicznych w celu uzupełnienia innych środków ochrony zdrowia publicznego nie zmniejszyło wskaźnika infekcji SARS-CoV-2 wśród użytkowników o ponad 50 procent w społeczności o umiarkowanym wskaźniku infekcji, pewnym stopniu dystansu społecznego i rzadkim ogólnym używaniu masek ”

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33205991/

Wolny człowiek – burmistrz Miasteczka Śląskiego nie nosi maseczki. “Wiadra na głowę też nie założę” [VIDEO]

43. Randomizowane badanie grupowe masek tkaninowych w porównaniu z maskami medycznymi u pracowników służby zdrowia
„Analiza używania masek wykazała, że ​​ILI (RR=6,64, 95 procent CI 1,45 do 28,65) i wirus potwierdzony laboratoryjnie (RR=1,72, 95 procent CI 1,01 do 2,94) były znacznie wyższe w grupie masek z tkaniny w porównaniu z maskami medycznymi Grupa. Penetracja masek tkaninowych przez cząstki wyniosła prawie 97 procent, a masek medycznych 44 procent”

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25903751/

44. Wydajność oddechowa oferowana przez respiratory i maski chirurgiczne N95: ocena człowieka za pomocą aerozolu NaCl reprezentującego zakres wielkości cząstek bakteryjnych i wirusowych
„Badanie wskazuje, że maski filtrujące N95 mogą nie osiągnąć oczekiwanego poziomu ochrony przed bakteriami i wirusami. Zawór wydechowy w respiratorze N95 nie wpływa na ochronę dróg oddechowych”

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18326870/

45. Wydajność respiratorów N95: skuteczność filtracji unoszących się w powietrzu cząstek drobnoustrojów i obojętnych
Koronawirus ma wielkość 0,125 mikrona, jak można przeczytać w tym badaniu, stwierdza ono, że większość masek N95 może filtrować tylko cząstki o wielkości 0,75 mikrona. To jest za duże, by złapać tego wirusa. to jest fakt.

I nawet przy wydajności 95 procent (w zależności od marki, więc filtracja może być niższa), JEŚLI wirus może zostać uwięziony… nadal brakuje 5 procent, a może więcej w oparciu o N95, który ma 0,1 mikrona.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9487666/

KORONAWIRUSY SĄ 0,125 MIKRONA. WIĘC NAJLEPSZE N95 NA RYNKU NIC NIE WSKÓRAŁY.

46. ​​Nowy koronawirus od pacjentów z zapaleniem płuc w Chinach, 2019
Chińskie badanie, które udowadnia, że ​​unosząca się w powietrzu cząsteczka koronawirusa (0,125 mikrona) może przejść bezpośrednio przez maskę n95

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31978945/

47. Unosząca się w powietrzu cząsteczka koronawirusa (<0,125 mikrona) przejdzie bezpośrednio przez maskę twarzową N95.
WIELKOŚĆ KORONAWIRUSA: Rozmiar może się różnić, ale wszystkie są mniejsze niż 0,3 mikrona.

„Ludzkie koronawirusy mierzą od 0,1 do 0,2 mikrona, czyli od jednego do dwóch razy poniżej wartości granicznej” To „odcięcie” odnosi się do rozmiaru, jaki może uwięzić maska ​​N95. Większość z nas nie używa MEDYCZNYCH ani zwykłych N95.

Artykuł do studium: https://www.greenmedinfo.com/article/airborne-coronavirus-particle

SKUTKI UBOCZNE I SKUTKI ZDROWOTNE MASKI NA TWARZ

1. Wstępny raport o odtlenieniu wywołanym maską chirurgiczną podczas poważnego zabiegu chirurgicznego

Efekty uboczne maski na twarz obejmują obniżony poziom tlenu. Badanie to dowiodło, że chirurdzy, którzy nosili maskę podczas zabiegu przez godzinę +, mieli znaczne zmniejszenie nasycenia krwi tlenem.

Jest to istotne, ponieważ większość z nas jest zmuszana do noszenia masek na twarz w pracy przez całą zmianę, długie podróże środkami transportu publicznego, a także gdy jesteśmy w miejscach publicznych robiąc zakupy itp., a to wymaga pewnego wysiłku, którego nie bierze się pod uwagę.

„Biorąc pod uwagę nasze ustalenia, częstość tętna chirurga wzrasta i SpO2 spada po pierwszej godzinie”.

Zmniejszenie ilości tlenu i zwiększenie stężenia dwutlenku węgla w krwiobiegu stymuluje kompensacyjną odpowiedź w ośrodkach oddechowych mózgu. Te zmiany w gazometrii powodują wzrost zarówno częstotliwości, jak i głębokości oddechów. Naraża to na inne ryzyko – jeśli twoja maska ​​zatrzymuje wirusa, którym oddychasz częściej, a tym samym zwiększa się obciążenie wirusem i ekspozycja.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18500410/

2. Wpływ cech strukturalnych na dynamiczny opór oddechowy maski ochronnej na twarz

Efekty uboczne maski na twarz obejmują utrudnione oddychanie. Zapytaj ludzi, czy mają problemy z oddychaniem w tych maskach. anegdotyczne lub nie, ponieważ każdy jest inny.

„Wyniki wykazały, że każdy wskaźnik oceny różnił się istotnie (P < 0,05) między różnymi testami maski”
Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31280156/

3. Konsekwencje oddechowe stosowania maski typu N95 u ciężarnych pracowników służby zdrowia – kontrolowane badanie kliniczne

Korzyści z używania maski N95 w celu zapobiegania poważnym pojawiającym się chorobom zakaźnym należy zestawić z potencjalnymi konsekwencjami dla układu oddechowego związanymi z przedłużonym użytkowaniem maski N95.

„Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26579222

„Wiadomo, że maska ​​N95, noszona przez wiele godzin, może zmniejszyć dotlenienie krwi nawet o 20 procent, co może prowadzić do utraty przytomności, jak to się stało z nieszczęsnym facetem jeżdżącym samotnie w swoim samochodzie w masce N95, powodując zemdlał, rozbił samochód i doznał obrażeń. Jestem pewien, że mamy kilka przypadków osób starszych lub jakiejkolwiek osoby ze słabą funkcją płuc, która wypadła z omdlenia, uderzając się w głowę. To oczywiście może prowadzić do śmierci”

„WNIOSKI: Wykazano, że oddychanie przez materiały maski N95 utrudniają wymianę gazową i nakładają dodatkowe obciążenie na układ metaboliczny ciężarnych pracowników służby zdrowia, co należy wziąć pod uwagę w wytycznych dotyczących stosowania respiratora”. A jednak zmuszamy kobiety w ciąży do ich używania…? Co to może zrobić z płodem?

4. Bóle głowy i maska ​​N95 wśród pracowników służby zdrowia

Efekty uboczne maski na twarz obejmują bóle głowy. Te bóle głowy mogą zmusić Cię do stosowania dodatkowych lub niepotrzebnych leków, takich jak środki przeciwbólowe, które mają własne skutki uboczne. Teoria wyjaśniająca, dlaczego maski mogą wywoływać bóle głowy, to OGRANICZENIE TLENU.

Niedopuszczalna wartość CO2 osiągnięta po 3 minutach! Najnowsze badanie mocnym dowodem, że zmuszanie dziecka do noszenia maseczki jest znęcaniem?

Jakie są długoterminowe skutki zdrowotne pracowników służby zdrowia z bólami głowy wynikającymi z utrudnionego oddychania?

Oto kilka źródeł i badań, które potwierdzają to twierdzenie:
Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16441251/

Bóle głowy związane ze sprzętem ochrony osobistej – badanie przekrojowe wśród pracowników pierwszej linii opieki zdrowotnej podczas COVID-19
Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32232837/

Jak uniknąć wyzwalaczy migreny podczas noszenia maski?
https://www.withcove.com/learn/migraine-triggers-mask

5. Stosowanie masek chirurgicznych na twarz w celu zmniejszenia częstości występowania przeziębienia wśród pracowników służby zdrowia w Japonii: randomizowane, kontrolowane badanie controlled

„Spośród 8 objawów rejestrowanych codziennie, osoby z grupy masek były znacznie bardziej narażone na bóle głowy w okresie badania”

„Nie wykazano, aby stosowanie masek na twarz u pracowników służby zdrowia przynosiło korzyści pod względem objawów przeziębienia lub przeziębienia”

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19216002/

6. Twoje zdrowie Twoja odpowiedzialność

Ten film pokazuje, że nawet czytanie książki z założoną maską obniża poziom tlenu we krwi w mózgu. jakie to ma konsekwencje dla rozwijających się dzieci zmuszanych do noszenia masek w szkole itp.?
https://youtu.be/ul5E5BUrII4

7. Fizjologiczny wpływ maski filtrującej N95 na pracowników służby zdrowia

„WNIOSKI: U zdrowych pracowników służby zdrowia FFR nie powodował żadnego istotnego obciążenia fizjologicznego podczas 1 godziny użytkowania, przy realistycznych wskaźnikach pracy klinicznej, ale poziomy dwutlenku węgla i tlenu w martwej przestrzeni FFR były odpowiednio znacznie wyższe i niższe od standardów otoczenia w miejscu pracy , a podwyższony P(CO2) jest możliwy”

Pamiętaj, że u „zdrowych pracowników służby zdrowia” wzrósł nawet poziom dwutlenku węgla. Większość szerszej publiczności ma przynajmniej jeden problem zdrowotny. Wykazano, że nawet zdrowi ludzie mają podwyższony poziom CO2 powyżej zdrowych wytycznych.
Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20420727/

8. Niepożądane reakcje skórne pracowników ochrony zdrowia stosujących środki ochrony indywidualnej na COVID-19

Efekty uboczne maski na twarz obejmują niepożądane reakcje skórne

Niepożądane reakcje skórne pracowników ochrony zdrowia stosujących środki ochrony indywidualnej na COVID-19
Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32541493/

9. Twoja maska ​​może powodować wzrost Candida w ustach

Efekty uboczne maski na twarz obejmują infekcje drożdżakowe

https://www.everydayhealth.com/coronavirus/your-mask-may-be-causing-candida-growth-in-your-mouth/

10. „Usta maski” to bardzo niezdrowy efekt uboczny noszenia masek

Efekty uboczne maski na twarz obejmują problemy z zębami.

„Obserwujemy stany zapalne dziąseł, które od zawsze były zdrowe, oraz ubytki u osób, które nigdy wcześniej ich nie miały” – mówi dr Rob Ramondi, dentysta i współzałożyciel One ManhattanDental. „Około 50 procent naszych pacjentów ma na to wpływ, [więc] zdecydowaliśmy się nazwać to „usta maski” – po „usta meta”.

„Chociaż maska ​​​​do ust nie jest tak oczywista, jeśli nie jest leczona, wyniki mogą być równie szkodliwe. Choroba dziąseł – lub choroba przyzębia – ostatecznie doprowadzą do udarów i zwiększonego ryzyka zawałów serca” – mówi dr Marc Sclafani, kolejny współzałożyciel One Manhattan Dental”
https://nypost.com/2020/08/05/mask-mouth-is-a-seriously-stinky-side-effect-of-wearing-masks/

11. Wszystko, co noszenie masek może powodować: grzyb w ustach — oto jak sobie z tym poradzić

https://www.wellandgood.com/mouth-sores-from-wearing-masks/

12. „Maskne” to prawdziwa rzecz — oto jak powstrzymać pękanie maski na twarz

Efekty uboczne maski na twarz obejmują trądzik

https://www.health.com/condition/skin-conditions/maskne-mask-acne-mechanica

Kalifornia: Uczniowie będą musieli nosić maseczki wbrew zaleceniom władz federalnych

13. Niewłaściwe stosowanie masek medycznych może powodować infekcje. Efekty uboczne masek na twarz obejmują pleśń i infekcje

Maski mogą powodować infekcje bakteryjne i grzybicze wokół ust, a także w jamie ustnej i płucach NAWET po umyciu maski z tkaniny. Kolonie pleśni znaleziono w maskach już po jednym dniu.

https://www.aa.com.tr/en/health/improper-use-of-medical-masks-can-cause-infections-/1766676

14. Kolonizacja pleśni w twoich zatokach może powstrzymywać cię przed pełnym wyzdrowieniem

Informacje na temat pleśni i jej wpływu na zdrowie.
https://moldfreeliving.com/2019/01/26/could-mold-colonization-in-your-sinuses/

15. Badanie skuteczności jednorazowych masek na twarz

Jakie są niebezpieczeństwa rozwoju bakterii i grzybów na używanej i załadowanej masce? W tym badaniu przetestowano wszystkie rodzaje jednorazowych masek i udowodniono, że powodują one oddychanie we własnym gównie.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7440756/

16. Czy elastyczne maski chirurgiczne mogą stymulować wysuwanie uszu u dzieci?

Oszpecenie u dzieci. Czy maski mogą stymulować wysuwanie ucha u dzieci? Wynika to z masek, które są zbyt ciasno dopasowane. Ciasne maski mogą również powodować napięciowe bóle głowy. Czy to jest zdrowe dla dzieci na dłuższą metę?

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32556449/

17. Kiedy codziennie nosisz maskę na twarz, to właśnie dzieje się z twoimi płucami

Używanie maski może wywoływać alergie, ponieważ maska ​​zbiera cząsteczki, które pozostają na tobie przez długi czas.

https://www.thelist.com/214073/when-you-wear-a-face-mask-every-day-this-is-what-happens-to-your-lungs/

18. Fizjologiczny wpływ noszenia maski N95 podczas hemodializy jako zabezpieczenie przed SARS u pacjentów ze schyłkową niewydolnością nerek

Fizjologiczny wpływ noszenia maski N95 podczas hemodializy jako środka ostrożności przeciwko SARS u pacjentów ze schyłkową niewydolnością nerek. A jednak sprawiamy, że chorzy ludzie je noszą. Nawet ludzie bez problemów z oddychaniem mają obniżony poziom tlenu.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15340662/

19. Inne skutki uboczne maski na twarz i implikacje zdrowotne do rozważenia

Istnieje ogromny potencjał szkód, które mogą wyniknąć z polityki publicznej wymuszającej używanie masek na szerszej populacji.

Następujące pytania bez odpowiedzi pozostają bez odpowiedzi:

Czy maski mogą zrzucać włókna lub mikroplastiki, które wdychamy?
Czy te maski wydzielają substancje chemiczne, które są szkodliwe podczas wdychania?
Czy maski mogą wydzielać chemikalia lub opary po podgrzaniu, czy to przez światło słoneczne, czy inne źródła ciepła?

Barwniki odzieżowe mogą wywoływać reakcje, więc skąd wiemy, że proces produkcji tych masek nie stanowi dla nas zagrożenia?

Ponieważ w rzeczywistości nie kupujemy naszych masek od firm medycznych lub placówek działających w sterylnych środowiskach.

20. Luki w aseptyce spowodowane czepkami chirurgicznymi, maseczkami na twarz, zewnętrznymi powierzchniami butelek infuzyjnych i sterylnych opakowań artykułów jednorazowych

„Oczywiste jest, że powierzchnie pudełek po sterylnych opakowaniach jednorazowych instrumentów i butelek do infuzji nie są sterylne. Jednorazowe maski chirurgiczne i czepki chirurgiczne używane do sterylnej odzieży są dostarczane przez producentów również w stanie niesterylnym.” I TO JEST SPRZĘT SZPITALA.

Artykuł do studium: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/6099666/

21. Film o produkcji masek

To „fabryka”, która produkuje dużo masek. Czy to wygląda na sterylne środowisko?

To właśnie otrzymuje większość z nas, kupując online lub w sklepach, które sprzedają je hurtowo. Czy chcesz to mieć na twarzy?

https://youtu.be/8gyO9TSlC0Q

UK: Rząd Wielkiej Brytanii już wie, kto umrze podczas jesiennej czwartej fali COVID-19?

22. Alergie i układ odpornościowy
Czy kropelki obciążone patogenami mogą wchodzić w interakcje z pyłem i aerozolami ze środowiska wychwyconymi na masce?

Czy może to wywołać silniejszą reakcję na wirusy? Na przykład, jeśli masz alergię na kurz, maska ​​zbiera to, powodując stan zapalny u użytkownika i obniżając jego układ odpornościowy.

„Może to powodować świszczący oddech, swędzenie, katar, łzawiące lub swędzące oczy i inne objawy”.

ułatwić rozprzestrzenianie się i wskaźnik infekcji wirusów?

https://www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/allergies-and-the-immune-system

23. Interakcje wirusa z bakteriami: partnerzy w tańcu zakaźnym

Bakterie i wirusy mogą wchodzić w interakcje zwiększając podatność na infekcje:
https://journals.plos.org/plospathogens/article?id=10.1371/journal.ppat.1008234

24. Kiedy wirusy i bakterie połączą się!

https://blogs.scientificamerican.com/lab-rat/when-viruses-and-bacteria-unite/

25. Empiryczne i teoretyczne badanie psychologicznych skutków noszenia maski

Efekty uboczne maski na twarz obejmują zmienione zachowanie

Czy istnieją negatywne konsekwencje społeczne dla zamaskowanego społeczeństwa?

To badanie sugeruje, że tak, maski powodują, że ludzie zmieniają swoje zachowania w oparciu o używanie masek.

https://strathprints.strath.ac.uk/43402/

26. Nakazy maski mogą wpływać na rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka

Efekty uboczne maski na twarz powodują stagnację naturalnego rozwoju intelektualnego dziecka.

Powszechnie wiadomo, że do pewnego wieku dzieciom trudno jest rozpoznać twarze. Użycie maski jeszcze bardziej to zakłóci. Czy to zdrowe dla rozwijającego się dziecka?

https://www.wishtv.com/news/mask-mandates-may-affect-a-childs-emotional-intellectual-development/

27. Osoby niepełnosprawne i maski przyczyniające się do problemów ze zdrowiem psychicznym

Skutki uboczne maski na twarz i zdrowie psychiczne. A co z osobami niepełnosprawnymi? Osoby niesłyszące lub niedosłyszące polegają na czytaniu z ust. Jakie są dla nich implikacje?

A co z ludźmi, którzy cierpią na zaburzenia poznawcze i behawioralne, takie jak autyzm? To może spowodować OGROMNE cierpienie.

Nie tylko z noszenia maski, ale z widzenia innych w maskach (bo spójrzmy prawdzie w oczy – TO NIE JEST NORMALNE ZACHOWANIE).

Czy maski mogą powodować niepokój lub pogarszać inne zaburzenia zdrowia psychicznego?

Ponieważ maski mogą utrudniać oddychanie, może to spowodować omdlenia i inne reakcje organizmu, których można by uniknąć, gdyby nie były używane maski.

Maseczki zagrożeniem dla środowiska?

28. Dlaczego maski nie działają przeciwko COVID-19?
Czy używane i obciążone maski mogą stać się wektorami zwiększonej transmisji zarówno dla użytkownika, jak i innych osób? (Dowody z badań sugerują, że tak).

Maski stają się bezużyteczne po około 20 minutach z powodu wilgoci w twoim oddechu. Ta wilgoć może stać się kropelkami, po których przemieszczają się wirusy. Czy to nie może ułatwić transmisji?

Czy maski mogą stać się zbieraczami i zatrzymującymi patogeny, których można by uniknąć podczas oddychania bez maski? (Dowody sugerują, że tak).

Czy duże krople uwięzione przez maskę mogą zostać rozpylone lub rozpylone w elementy oddychające? Nawet do rozmiaru wirionu. (Dowody sugerują, że tak).

https://www.citizensforfreespeech.org/why_masks_don_t_work_against_covid_19

Podoba Ci się, co robi Paradyzja.com? 
Pomóż nam dotrzeć do innych:
Skomentuj / Udostępnij
Polub / Subskrybuj
Dziękujemy

5 KOMENTARZE

  1. Przeczytałem pierwsze badanie i wnioski są całkowicie inne, niż w tym streszczeniu. Zachorowania w tym badaniu z wynikają z braku masek i wizytach w restauracjach i barach. Manipulacja gorzej niż w TVP

    • Luttopa, możesz podać źródło gdzie przeczytałeś o tych innych wnioskach z badań nad maskami i ich wpływem na hamowanie transmisji wirusów?, chciałbym wiedzieć więcej o tych zachorowaniach wynikających z braku maski na twarzy. Kto je prowadził i kiedy. Skoro te badania, o których piszesz, przeczą badaniom o których mowa w w/w artykule podziel się wiedzą z ze społeczeństwem . Uważasz, że wirusy są większe od włókien masek i maski zatrzymują je? jakie badania naukowe to potwierdzają. Tylko merytorycznie proszę odpowiadać. Odpowiedź twoją, że tak słyszałem lub uważam można od razu wyrzucić do kosza jako nie spełniającą wymogów naukowych.

Leave a Reply