Dowódca sił zbrojnych Ukrainy: zniszczyliśmy rosyjski punkt dowodzenia pod Kijowem

Wojsko ukraińskie zniszczyło rosyjski punkt dowodzenia pod Kijowem - poinformował w piątek wieczorem naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Wałerij Załużny.

Dowódca sił zbrojnych Ukrainy: zniszczyliśmy rosyjski punkt dowodzenia pod Kijowem

Wojsko ukraińskie zniszczyło rosyjski punkt dowodzenia pod Kijowem – poinformował w piątek wieczorem naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Wałerij Załużny.

„Zniszczono wrogi punkt dowodzenia na kierunku kijowskim. Nasze siły powietrzne działają!” – napisał w mediach społecznościowych.

Generał opublikował nagranie podpisane: „Bayraktar. Makarów. 11.03.2022”.

Rosjanie strzelali do cywilów czekających na ewakuację

Jak podało wcześniej biuro prokuratora generalnego Ukrainy, rosyjscy wojskowi otworzyli w piątek ogień z broni strzeleckiej do cywilów czekających na ewakuację w mieście Bucza w obwodzie kijowskim. Jedna osoba została ranna.

Wcześniej, w nocy z czwartku na piątek, Rosjanie ostrzelali rakietami manewrującymi miejscowość Baryszówka w obwodzie kijowskim. Rannych zostało sześć osób, w tym dziennikarz. Uszkodzone zostały budynki mieszkalne i częściowo zniszczeniu uległy obiekty infrastruktury.

Ukraińska redakcja Radia Swoboda podała, że ranny został jej korespondent.

Rosjanie otworzyli ogień do obiektów cywilnych w Mikołajowie

Gubernator obwodu mikołajowskiego Witalij Kim poinformował dziś, że w Mikołajowie rosyjskie wojska otworzyły ogień do obiektów cywilnych. „Chaotyczny ostrzał celów cywilnych. Orkowie odwracają uwagę od tego, jak się przemieszczają” – napisał Kim.

Wcześniej szef władz obwodowych skonstatował, że w rejonie Mikołajowa na południu Ukrainy Rosjanie ponieśli klęskę i próbują to ukryć zaplanowaną na 17 marca rotacją wojsk.

„Rosja zaczyna już u siebie rozpędzać (protesty). Matki proszą o wycofanie poborowych z Ukrainy itd. Mają mieć rotację około 17 marca, ale to już koniec” – ocenił Kim. „Chcą ukryć swoją porażkę w obwodzie mikołajowskim, przeprowadzając planowaną rotację. Ale nie zdążą. Chłopaki – Rosjanie – poddajcie się. Nie pozwolimy im zrobić zmiany” – zapowiedział gubernator obwodu.

Leave a Reply