Doradca prezydenta Zełenskiego: jak długo jeszcze USA będą ignorować wojnę?

Jak długo jeszcze Stany Zjednoczone będą ignorować wojnę? - napisał na Twitterze doradca ukraińskiego prezydenta Mychajło Podolak, komentując wiadomość o śmierci amerykańskiego dziennikarza pod Kijowem.

Doradca prezydenta Zełenskiego: jak długo jeszcze USA będą ignorować wojnę?

Jak długo jeszcze Stany Zjednoczone będą ignorować wojnę? – napisał na Twitterze doradca ukraińskiego prezydenta Mychajło Podolak, komentując wiadomość o śmierci amerykańskiego dziennikarza pod Kijowem.

„Dziś w Irpieniu rosyjscy wojskowi zastrzelili obywatela USA, dziennikarza Brenta Anthony’ego Renauda. Nie ma wątpliwości co do nieprzestrzegania przez Rosję reguł wojny. Pytanie tylko: jak długo jeszcze Stany Zjednoczone będą ignorować wojnę, mordy (popełniane na ich) obywatelach, i nie będą zamykać nieba nad Ukrainą?” – napisał Podolak.

Brent Renaud zginął w niedzielę w Irpieniu, na północny zachód od Kijowa. Poinformował o tym na Facebooku komendant policji w obwodzie kijowskim Andrij Niebitow. Początkowo błędnie informowano, że dziennikarz ten był pracownikiem dziennika „New York Times”; później redakcja gazety sprostowała te doniesienia, precyzując, że był on jej współpracownikiem w przeszłości.

Leave a Reply