Donald Trump: Senator Rounds „obłąkany lub głupi”, jeśli uważa, że wybory nie zostały sfałszowane

Były prezydent USA Donald Trump ostro skrytykował senatora własnej partii Mike'a Roundsa po tym, gdy ten przyznał, że wybory 2020 r. nie były sfałszowane i wygrał je Joe Biden. Trump stwierdził, że Rounds musi być "obłąkany lub głupi".

Donald Trump: senator Rounds

Były prezydent USA Donald Trump ostro skrytykował senatora własnej partii Mike’a Roundsa po tym, gdy ten przyznał, że wybory 2020 r. nie były sfałszowane i wygrał je Joe Biden. Trump stwierdził, że Rounds musi być „obłąkany lub głupi”.

„Czy on jest obłąkany, czy po prostu głupi? Liczby są rozstrzygające, a fałszywe i nieregularne głosy – masywne” – oznajmił Trump w rozesłanym oświadczeniu, w którym nazwał Roundsa „senatorem” w cudzysłowie.

Były prezydent zauważył, że Republikanin to jemu zawdzięcza swój mandat, który zdobył w 2020 r. i obiecał, że „nigdy więcej nie poprze tego palanta”.

Oświadczenie jest reakcją na wywiad, jakiego senator z konserwatywnej Dakoty Południowej udzielił w niedzielę telewizji ABC. Republikanin stwierdził w nim, że mimo zbadania ponad 60 zarzutów dotyczących wyborów, żadne wykryte nieprawidłowości nie urastały do rangi i skali, która mogłaby zmienić wyniki wyborów.

„Wybory były uczciwe, najuczciwsze, jakie widzieliśmy. Po prostu nie wygraliśmy wyborów, jako Republikanie, jeśli chodzi o prezydenturę”

„Wybory były uczciwe, najuczciwsze, jakie widzieliśmy. Po prostu nie wygraliśmy wyborów, jako Republikanie, jeśli chodzi o prezydenturę” – powiedział Rounds. Ostrzegł przy tym, że lansowanie tezy o fałszerstwach wyborczych może zniechęcić do głosowania wyborców Republikanów.

W obronę Roundsa wziął jego kolega z senackich ław Mitt Romney.

„Mike Rounds mówi prawdę, wiedząc że od tego zależy los naszej republiki. Republikanie jak gubernatorzy Hutchinson (Arkansas), Baker (Massachussetts) i Hogan (Maryland), senatorowie McConnell, Thune i Johnson; Bush i Cheney; plus 60+ sądów, a nawet prawicowa rada redakcyjna 'Wall Street Journal’ zgadzają się: Joe Biden wygrał wybory” – napisał Romney na Twitterze.

Mimo to Trump zapowiedział wcześniej, że zamierza nadal poruszać ten temat, w tym podczas planowanego na piątek wiecu w Arizonie. Będzie to pierwszy taki występ byłego prezydenta od listopada zeszłego roku.

Leave a Reply