Donald Trump o działaniach Putina: To jest genialne! Och, to wspaniałe!

Decyzja rosyjskiego prezydenta Władimira Putina o uznaniu "niepodległości" parapaństw w Donbasie była "genialna", a Putin jest "bardzo sprytny" - ocenił we wtorkowym wywiadzie były prezydent USA Donald Trump. Zapewnił jednocześnie, że gdyby on był u władzy, byłoby to "nie do pomyślenia".

Donald Trump o działaniach Putina: To jest genialne! Och, to wspaniałe!

Decyzja rosyjskiego prezydenta Władimira Putina o uznaniu „niepodległości” parapaństw w Donbasie była „genialna”, a Putin jest „bardzo sprytny” – ocenił we wtorkowym wywiadzie były prezydent USA Donald Trump. Zapewnił jednocześnie, że gdyby on był u władzy, byłoby to „nie do pomyślenia”.

„Poszedłem wczoraj i zobaczyłem na ekran telewizora, powiedziałem: +to jest genialne+! Putin ogłasza dużą część Ukrainy niepodległą. Och, to wspaniałe” – powiedział Trump w wywiadzie z konserwatywnymi publicystami radiowymi Clayem Travisem i Buckiem Sextonem.

„Powiedziałem: +Jakie to sprytne+. A teraz wejdzie tam i będzie strzegł pokoju. To będzie najsilniejsza siła pokojowa. Przydałaby się nam taka na naszej południowej granicy (…)Było tam więcej czołgów niż kiedykolwiek widziałem” – ciągnął były prezydent. Ocenił też, że Putin jest „gościem, który jest bardzo sprytny” i którego zna „bardzo, bardzo dobrze”.

Trump stwierdził jednak, że gdyby wciąż sprawował urząd, taka sytuacja byłaby „nie do pomyślenia”.

Pytana o komentarz do słów Trumpa rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki oznajmiła, że „stara się nie brać rad od kogoś, kto chwali prezydenta Putina i jego wojskową strategię, kto wyrażał otwartość dla zniesienia sankcji na Rosję w związku z aneksją Krymu, albo który powiedział liderom G7, że Krym jest częścią Rosji”.

1 KOMENTARZ

  1. Bo to jest genialne posunięcie Putina.teraz w majestacie ustanowionego przez siebie prawa będzie bronił Ukraińców prze nimi samymi

Leave a Reply