Dokąd wyjechać na walentynki? Ranking najbardziej romantycznych miast na świecie [VIDEO]

Jeśli myślimy o tym, jakie miejsce na świecie najbardziej kojarzy się z zakochanymi parami, wielu zapewne bez wahania wskaże Paryż. Okazuje się, jednak, że miasto miłości wyprzedza... Londyn. Według rankingu przygotowanego przez platformę Wethrift, w czołówce najbardziej romantycznych miast znalazły się również Barcelona, Tokio, Nowy Jork i Rzym.

Dokąd wyjechać na walentynki? Ranking najbardziej romantycznych miast na świecie [VIDEO]

Jeśli myślimy o tym, jakie miejsce na świecie najbardziej kojarzy się z zakochanymi parami, wielu zapewne bez wahania wskaże Paryż. Okazuje się, jednak, że miasto miłości wyprzedza… Londyn. Według rankingu przygotowanego przez platformę Wethrift, w czołówce najbardziej romantycznych miast znalazły się również Barcelona, Tokio, Nowy Jork i Rzym.

Aby dowiedzieć się, które miasto zasłużyło na miano najbardziej romantycznego miejsca na świecie analitycy z platformy, która podpowiada konsumentom najlepsze promocje i oferuje kupony rabatowe, wzięli pod lupę m.in. dane z Tripadvisor. Oceniając poziom romantyzmu, zbadali osiem kategorii: przeanalizowali liczbę najbardziej romantycznych restauracji, hoteli, spa, punktów widokowych, tras spacerowych i miejsc sprzyjającym zakochanym. Na tej podstawie ocenili, że to Londyn zdecydowanie bardziej podsyci romantyczną atmosferę aniżeli wspomniany już Paryż. Ten w tym roku zajmuje drugą pozycję. Na uwagę zasługują również Stambuł, Moskwa, Dubaj i Singapur, które zamykają pierwszą dziesiątkę zestawienia.

Z rankingu dowiadujemy się także, które miasta na świecie najbardziej sprzyjają tym, którzy dopiero poszukują miłości. Choć źródła danych pozostały te same, w przypadku singli analitycy wzięli pod uwagę takie kryteria jak liczba klubów nocnych, imprez organizowanych dla singli np. speed dating, czy, co może się wydać kontrowersyjne, liczbę hoteli umożliwiających wynajem pokoi na godziny.

Jeśli chodzi o miasta, które mogą nosić miano stolicy singli prym wiedzie Madryt, doskonałą scenerią dla miłosnych podbojów może być również stolica Katalonii, Barcelona czy klubowe zagłębie Europy, Berlin. Tuż za podium miejsce znalazły Rzym, Londyn, Paryż, Mediolan, Praga, Singapur oraz Tokio.

Leave a Reply