Dobromir Sośnierz: To posiedzenie to Sejm rozbiorowy; za „zatrute” pieniądze zdradzacie Polskę [VIDEO]

To posiedzenie to Sejm rozbiorowy; za „zatrute” pieniądze zdradzacie Polskę pod dyktat „obłąkanego imperium brukselsko-berlińskiego pod czerwoną flagą”; PiS zdradził polskich patriotów – mówili we wtorek w Sejmie posłowie Dobromir Sośnierz i Krzysztof Bosak w imieniu koła Konfederacja.

To posiedzenie to Sejm rozbiorowy; za „zatrute” pieniądze zdradzacie Polskę pod dyktat „obłąkanego imperium brukselsko-berlińskiego pod czerwoną flagą”; PiS zdradził polskich patriotów – mówili we wtorek w Sejmie posłowie Dobromir Sośnierz i Krzysztof Bosak w imieniu koła Konfederacja.

„Wysoka, ale coraz niższa Izbo, dzisiejsze posiedzenie to jest Sejm rozbiorowy; dzisiaj zdecydujemy, czy Polska odda się w jeszcze większą niewolę Brukseli, czy za paciorki sprzeda kolejny kawałek swojej suwerenności” – mówił Dobromir Sośnierz w trakcie 5-minutowego wystąpienia przed głosowaniem rządowego projektu ustawy o ratyfikacji decyzji Rady UE z grudnia 2020 roku w sprawie systemu zasobów własnych UE.

Poprosił też posłów „z prawej strony, którzy mają zamiar podnieść za tym rękę”, aby „odwrócili te swoje przypinki w klapach do góry nogami”.

„Nie sprawdzajcie symboli, które właśnie będziecie zdradzać. Może jesteście patriotami Indonezji, ale na pewno nie Polski” – powiedział.

Jak ocenił, „jesteście tak naprawdę tylko kacykami uganiającymi się za doraźnymi korzyściami, za doraźnymi pieniędzmi na przekupywanie wyborców, żeby jakoś dojechać do kolejnych wyborów, (…) pod dyktat obłąkanego imperium brukselsko-berlińskiego pod czerwoną flagą, (…) za pieniądze zdradzacie Polskę, a więc także tych, którzy wam zaufali, (…) te pieniądze są zatrute”.

Według Sośnierza, głosowanie rządowego projektu ustawy w takiej sprawie zwykłą, a nie kwalifikowaną większością, „to jest przestępstwo” i zaprezentował dwa wnioski Konfederacji: jeden o Trybunał Stanu dla tych, którzy będą głosować za złamaniem konstytucji, a drugi za głosowanie większością kwalifikowaną. Następnie zaproponował posłom: „wybierzcie jedno”.

Poseł Bosak przekonywał, że „dziś Lewica realizuje swój program i może być z tego dumna”, gdyż „wzmacnia” UE i „posuwa integrację europejska do przodu”. Natomiast PiS – jego zdaniem – próbuje ukryć przed opinią publiczną, że „przesuwamy nowe kompetencje do Brukseli”.

„Sejm chce oddać kompetencje do zadłużania Unii Europejskiej. 10 lat temu zawetowali to Brytyjczycy, jak był kryzys w strefie euro, i nie przeszło. Teraz przejdzie” – powiedział Bosak.

Jak zaznaczył, „wejdzie mechanizm warunkowości”. „Bruksela będzie wyliczać, na co da temu i przyszłym rządzom pieniądze. Będziemy wydawać 7 lat, oddawać 37 lat, jeszcze 35 lat po tym jak ten człowiek (Mateusz Morawiecki) przestanie być premierem, będziemy to spłacać” – powiedział.

Wiceprzewodniczący koła Konfederacja przypomniał, że „wejdą nowe podatki, o których nikt nie wspomniał”, i wyliczał podatki „od plastiku, od śladu węglowego, cyfrowy i od transakcji finansowych”.

Podsumowując Bosak oświadczył, że „PiS zdradził polskich patriotów”. „Umacnia Unię Europejską, a nie Polskę” – podkreślił I wiceprezes Ruchu Narodowego.

Rzeszów: Tłumy w Strefie Uśmiechu zorganizowanej przez Grzegorza Brauna [VIDEO]

Leave a Reply