Do Grecji wyrusza kolejna grupa polskich strażaków

Do gaszenia pożarów w Grecji wyrusza kolejna grupa polskich strażaków. Obyście jak najszybciej wykonali swoje zadanie i wszyscy powrócili zdrowi do Polski - powiedział rano w poniedziałek w czasie konferencji prasowej wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

Do Grecji wyrusza kolejna grupa polskich strażaków

Do gaszenia pożarów w Grecji wyrusza kolejna grupa polskich strażaków. Obyście jak najszybciej wykonali swoje zadanie i wszyscy powrócili zdrowi do Polski – powiedział rano w poniedziałek w czasie konferencji prasowej wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

W ostatnich tygodniach w Grecji wybuchło kilkaset pożarów z powodu długotrwałych upałów, podczas których temperatura sięgała 45 stopni Celsjusza. W akcji gaszenia pożarów biorą udział polscy strażacy z PSP.

W poniedziałek rano wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował w czasie konferencji prasowej w Warszawie, że do Grecji wyrusza kolejna grupa strażaków.

„Oczekuję, że zobaczymy się wszyscy razem jak najszybciej. Obyście jak najszybciej wykonali swoje zadanie i wszyscy powrócili zdrowi tu do Polski z powrotem (…)” – mówił Wąsik, kierując słowa do strażaków.

Poinformował, że strona grecka poprosiła, by nowa zmiana strażaków pozostała na miejscu dwa tygodnie. Jednocześnie wyraził nadzieję, że strażakom uda się wrócić do Polski szybciej.

Z kolei komendant główny PSP nadbrygadier Andrzej Bartkowiak podziękował strażakom za gotowość i natychmiastową mobilizację. „Chcę powiedzieć i podkreślić, że to jest wyjazd na ochotnika, dobrowolny” – dodał. Poinformował, że obecnie wyjeżdżający strażacy, wymienią poprzednią zmianę, która działała w Grecji.

Leave a Reply