UK: Do 2025 w NHS będzie więcej Murzynów, Azjatów, niepełnosprawnych i kobiet!

NHS zauważyła, że w jej strukturach za mało jest przedstawicieli mniejszości. Do 2025 roku będzie większy nacisk na kolor, płeć i niepełnosprawność

UK: Do 2025 w NHS będzie więcej Murzynów, Azjatów, niepełnosprawnych i kobiet!

NHS zauważyła, że w jej strukturach za mało jest przedstawicieli mniejszości. Do 2025 roku będzie większy nacisk na kolor, płeć i niepełnosprawność

NHS Digital postanowił  zaprowadzić równość do 2025r. poprzez wprowadzenie nowych kryteriów przyjmowania do pracy. Póki co zatrudnia około 3500 osób w całej Anglii, ale dąży do tego, aby w ciągu najbliższych czterech lat 19% personelu było Murzynami, Azjatami lub mniejszościami etnicznymi. Organizacja ambitnie planuje, aby do 2025r. 14% jej pracowników było niepełnosprawnych, a 50% stanowiły kobiety.

Obecnie około jeden na pięciu pracowników NHS to Murzyni, Azjaci lub należący do mniejszości etnicznej – NHS Digital zobowiązała się do tego, aby jej pracownicy byli tak samo zróżnicowani na wszystkich poziomach organizacji.

UK: Fundusz powierniczy NHS zapłaci odszkodowanie wysokości £733 000 za działanie na szkodę pacjentów

Simon Bolton, tymczasowy dyrektor generalny NHS Digital, powiedział – Bardziej zróżnicowana siła robocza to tylko część rozwiązania i musimy pracować nad tym, aby NHS Digital było prawdziwie integracyjnym środowiskiem.

– Zaczyna się od silnego przywództwa i bez skrupułów ustalam te oczekiwania społeczności liderów NHS Digital, mojego zespołu wykonawczego i mnie jako dyrektora generalnego.

– Koncentrujemy się na budowaniu siły roboczej, która lepiej reprezentuje naszych klientów, personel medyczny i opiekuńczy oraz społeczności, którym służymy.

Wiemy, że pomoże nam to w opracowaniu i dostarczaniu lepszych produktów i usług, a ostatecznie umożliwi poprawę wyników opieki zdrowotnej.

Shera Chok, współzałożycielka Shuri Network, powiedziała, że ​​był to „potężny” ruch ze strony organizacji.

Shuri Network ma na celu wspieranie i wspieranie czarnych, azjatów i kobiet w rolach technologicznych w NHS.

– Cieszymy się, widząc silne zaangażowanie zarządu NHS Digital i że dyrektor generalny, Simon Bolton, jasno dał do zrozumienia, że ​​jest to priorytet dla organizacji” – powiedział Chok Digital Health News.

– Zachęcające jest również to, że zamierza on bezpośrednio rozliczać każdego z członków swojego zespołu wykonawczego ze wspólnego osiągnięcia tych celów i że podejmują oni namacalne zobowiązania dotyczące działań, które podejmą osobiście.

To mocne oświadczenie nowego dyrektora generalnego NHS Digital i miejmy nadzieję, że doprowadzi do zmian w kulturze i zachowaniu. Musimy poprawić zróżnicowaną reprezentację na wyższych szczeblach i jako największy pracodawca informatyków w NHS dobrze jest widzieć, jak NHS Digital jest liderem.

WAŻNE! UK: Nadchodzi COVID19 DATASTORE. Jeśli nie wyrejestrujesz się do 23 czerwca, NHS udostępni całą twoją dokumentację medyczną!

Chok dodała, że sieć Shuri będzie współpracować z NHS Digital nad realizacją dużych celów.

Aby zachęcić do większej różnorodności wśród swoich pracowników, NHS Digital będzie pracowało nad:

  • Lepszym zrozumieniem i poprawą doświadczenia istniejącego personelu z niedostatecznie reprezentowanych grup
  • Oferowaniem możliwości rozwoju pozytywnych działań dla niedostatecznie reprezentowanego personelu
  • Usprawnianiem wewnętrznych i zewnętrznych procesów rekrutacyjnych
  • Poszerzaniem zasięgu i zaangażowaniem w promowanie NHS Digital jako pracodawcę mającego na celu różnorodność
  • Koncentracją na różnorodności wśród pracowników przystępujących do organizacji jako absolwentów i praktykantów

UK: Zmiany w NHS? Parlament rozważa projekt ustawy o jeszcze bardziej upolitycznionym systemie narodowo-socjalistycznej opieki zdrowotnej

Bolton dodała – Wyznaczanie celów reprezentacji pracowników jest symbolem naszego i mojego osobistego, poważnego zamiaru dokonania zmian. Z pewnością nie jest to szybkie rozwiązanie; jest to jednak widoczne i publiczne potwierdzenie naszej obecnej pozycji i akceptacja pociągnięcia do odpowiedzialności.

To sygnalizuje nasze zobowiązanie do znacznie cięższej pracy, aby utrzymać i rozwijać nasze istniejące, zróżnicowane talenty oraz robić rzeczy inaczej, aby angażować i przyciągać współpracowników ze wszystkich środowisk. Jest to szczególnie ważne na naszych wyższych stanowiskach kierowniczych, gdzie wiemy, że musimy działać lepiej.

Leave a Reply