„Diablica”, ścigana za handel ludźmi i zmuszanie do nierządu, ujęta w Hamburgu

„La Diabla” ("Diablica"), transpłciowa kobieta, kierująca grupą handlarzy żywym towarem, poszukiwana przez Europol również za zmuszanie do nierządu, została aresztowana w Hamburgu – informuje „Die Welt”.

„Diablica”, ścigana za handel ludźmi i zmuszanie do nierządu, ujęta w Hamburgu

„La Diabla” (“Diablica”), transpłciowa kobieta, kierująca grupą handlarzy żywym towarem, poszukiwana przez Europol również za zmuszanie do nierządu, została aresztowana w Hamburgu – informuje „Die Welt”.

“La Diabla” była jedną z trzech najbardziej poszukiwanych przez hiszpańską policję osób. Została aresztowana w środę wieczorem. Hiszpańskie władze oskarżają “Diablicę” o handel ludźmi, a także pranie pieniędzy i kierowanie organizacją przestępczą.

34-letnia “Diablica”, która pochodzi z Wenezueli, zostanie przekazana władzom Hiszpanii.

Nie wiadomo dokładnie, od jak dawna „La Diabla” przebywała w Hamburgu, a także na ile Hamburg był miejscem prowadzenia przestępczej działalności. „Pewne jest jednak, że szybka ekstradycja do Hiszpanii jest przygotowywana przy zachowaniu najwyższych środków bezpieczeństwa” – podkreśla „Die Welt”.

„Zarzuty przeciwko przestępczyni brzmią jak opowieść z filmu kryminalnego, ale były brutalną rzeczywistością dla poszkodowanych” – zauważa „Die Welt”.

Proceder “Diablicy”

Przestępczy proceder wyglądał tak, że oskarżona rekrutowała kobiety i transseksualistów w swojej rodzinnej Wenezueli i zwabiała je do Hiszpanii fałszywymi obietnicami. W Hiszpanii ofiary zmuszano do operacji (m.in. wszczepienie implantów piersi, odsysanie tłuszczu), a następnie zmuszano do odpracowywania tego „długu”, wynoszącego 12 tys. euro, poprzez prostytucję.

Niektórzy z poszkodowanych byli sprzedawani do pracy do Niemiec. Prawdopodobnie w ostatnim czasie także w Niemczech “Diablica” prowadziła poszukiwania kolejnych ofiar, o czym świadczyły reklamy zamieszczane w internecie. „Za pomocą tego śladu udało się dojść do mieszkania w Hamburgu”, w którym ujęto “Diablicę” – podaje “Die Welt”.

Aresztowanej grożą zarzuty o handel ludźmi, pranie pieniędzy i działalność w zorganizowanej grupie przestępczej.

Leave a Reply