UK: Mocne słowa w Westminsterze. Brytyjski parlamentarzysta Desmond Swayne grzmi, porównując rząd Borysa Johnsona do partii komunistycznej! [VIDEO]

Mocne słowa padły wczorajszego dnia w brytyjskim parlamencie pod adresem rządu Borysa Johnsona. Sir Desmond Swayne grzmiał w sprawie odbierania wolności obywatelskich i nieudolnych działań partii konserwatywnej. Utopijny pomysł doradców premiera Wielkiej Brytanii nazwał "szokującym i haniebnym", a samą partię porównał do komunistów.

UK: Mocne słowa w Westminsterze. Brytyjski parlamentarzysta Desmond Swayne grzmi, porównując rząd Borysa Johnsona do partii komunistycznej! [VIDEO]

Mocne słowa padły podczas wczorajszego dnia w brytyjskim parlamencie pod adresem rządu Borysa Johnsona. Sir Desmond Swayne grzmi w sprawie odbierania wolności obywatelskich i nieudolnych działań partii konserwatywnej. Utopijny pomysł doradców premiera Wielkiej Brytanii nazwał „szokującym i haniebnym”, a samą partię porównał do komunistów.

Podczas wczorajszej sesji plenarnej w brytyjskiej Izbie Gmin głos zabrał jeden z nielicznych pro wolnościowych członków parlamentu Sir Desmond Swayne. „Od samego początku nie wierzyłem w zachowanie proporcji podczas odbierania naszych wolności obywatelskich przez członków parlamentu” – zaczął swą wypowiedź Swayne.

Nie jest to pierwsze wystąpienie niepokornego członka brytyjskiej sceny politycznej. W ubiegłym roku również stanął na przeciw swojej partii, sprzeciwiając się narracji rządu i wprowadzeniom kolejnych restrykcji.

UK: Wielka, Faszystowska, Tęczowa, Socjalistyczna, Marksistowska Brytania 2021. Jakub Andrzej Grygowski w szczerym wywiadzie dla NCzas!

Sir Desmond Swayne jest członkiem partii konserwatywnej od 1997 roku. Reprezentuje okręg wyborczy New Forest West. Zanim zajął się polityką, był nauczycielem, a następnie menedżerem w Royal Bank of Scotland. Był sekretarzem byłego premiera Davida Camerona.

Popularność dały mu mocne wystąpienia w Izbie Gmin, podczas których dosadnie i głośno stawał w obronie swobód obywatelskich, bezbłędnie punktując coraz bardziej niezrozumiałe podejście rządzących Wielką Brytanią.

Tym razem poseł ewidentnie miał już dosyć zamordyzmu rządu Borysa Johnsona. „Zawsze uważałem, że popełniali błąd, odbierając nasze wolności. Nawet wtedy, kiedy myśleli, że działają w naszym najlepszym interesie w tych wyjątkowych okolicznościach” – przyznaje.

Poseł grzmi, że nie może być już mowy o żadnych wyjątkowych okolicznościach z uwagi na mijający czas. Zauważa natomiast, że rząd nie pozwala swoim obywatelom, by oni sami ocenili sytuację i podjęli decyzję dla samych siebie w ich codziennym życiu.

„Rząd nie ufa tym, którymi zarządza!” – grzmi zniecierpliwiony i doprowadzony do wściekłości poseł. Na sali tylko on występuje bez nakrycia twarzy i nosa. Cała reszta obecnych na sali członków parlamentu, przysłuchujących się wystąpieniu, przestrzega panujących ogólnie zasad.

Źródło: YouTube/screenshot
Źródło: YouTube/screenshot

W kolejnej części wystąpienia odwołuje się do SAGE [Scientific Advisory Group for Emergencies], czyli rządowej grupy doradczej w sytuacjach kryzysowych. Tej samej, która – jak się okazało – przekazała mylne ostrzeżenie ministrowi Mattowi Hancockowi, że jeśli pandemia będzie przebiegać, jak ta grypy „hiszpanki”, umrze milion Brytyjczyków.

Cały ten czas „członkowie SAGE zajęci byli podminowywaniem morale publicznych. Jeden z nich podzielił się nawet swoją utopijną wizją, w której na stałe chce wprowadzić noszenie maseczek i przestrzeganie dystansu społecznego. To jest szokujący i haniebny wymysł”.

„Rząd ustanowił niszczycielki precedens jeśli idzie o wolność na Wyspach Brytyjskich” – zwraca się do kolegów/posłów Swayne. Na sali słychać pomruk aprobaty wobec wypowiedzianych przed chwilą słów.

„Zrozumiałbym, gdybyśmy byli partią komunistyczną, ale mówimy o partii, która odziedziczyła tradycję rozwoju praworządności. To jest partia Margaret Thatcher, która powiedziała, że wolność jest niepodzielna. To jest partia, która nie tak dawno wybrała lidera, któremu zawierzyła byciu libertarianinem” – obniża swój głos Swayne.

Kończąc przemówienie, dodaje z wściekłością i goryczą, że wiele jest jeszcze do przemyślenia wewnątrz partii konserwatywnej.

Leave a Reply