Dekalog dla Rzeszowa. Grzegorz Braun przedstawił swój program w wyborach na prezydenta miasta [VIDEO]

Podczas konferencji programowej w Rzeszowie kandydat na prezydenta tego miasta, Grzegorz Braun, zaprezentował w sobotę "dekalog dla Rzeszowa" oraz grono swoich do doradców.

Podczas konferencji programowej w Rzeszowie kandydat na prezydenta tego miasta, Grzegorz Braun, zaprezentował w sobotę „dekalog dla Rzeszowa” oraz grono swoich do doradców.

Konferencja, która odbyła się w sobotę pozwoliła kandydatowi na prezydenta Rzeszowa, Grzegorzowi Braunowi, zaprezentować swój program i przedstawić mieszkańcom miasta grono specjalistów i doradców, z którymi będzie współpracował w czasie kampanii oraz po wygranych wyborach.

Pośród postulatów Grzegorza Brauna znalazły się rzeczy tak oczywiste dla każdego miasta i podnoszone w każdej kampanii wyborczej przez większość kandydatów, jak konieczność zadbania o tereny zielony i miejsca rekreacyjne dla mieszkańców czy gospodarka planowania przestrzennego miasta.

To co wyróżnia Brauna od innych kandydatów i bez wątpienia może zdecydowanie przekonać mieszkańców Rzeszowa do jego kandydatury jest lokalne realizowanie postulatów Konfederacji.

Wieloletnia dyrektor jednej ze szkół i samorządowiec Teresa Pracownik przedstawiła program edukacji inny niż wszystkie. Choć na program nauczania samorządy nie mają wpływu – sam Braun jest przeciwnikiem centralnego programu nauczania – jednak w gestii samorządu właśnie jest dysponowanie środkami na edukację.

Pomysł Grzegorza Brauna, przedstawiony przez Teresę Pracownik miałby polegać na lokalnym bonie edukacyjnym, dzięki któremu to rodzice decydowaliby o tym, do której ze szkół posłać swoje dzieci, do której z nich samorząd przekaże pieniądze na edukację ucznia.

Ponadto podkreślono, że Grzegorz Braun, jako prezydent Rzeszowa, będzie namawiał rodziców, stowarzyszenia i inne organizacje pozarządowe do zakładania szkół prywatnych, które rozszerzając i różnicując program centralny będą mogły konkurować między sobą jakością nauczania.

Z kolei program rozwoju kulturalnego zarówno dla Rzeszowa, jak dla całego regionu – jak zaznaczano wielokrotnie podczas konferencji – przekazała prezes okręgu rzeszowskiego Partii KORWiN Joanna Suska.

Zauważono wiele błędów poprzednich włodarzy popełnionych na polu rozwoju kultury i sztuki. „Wszyscy znamy muzea, do których ustawiają się długie kolejki, żeby zobaczyć co znajduje się w środku. Sprawimy, że takie kolejki będą stały przed muzeami rzeszowskimi” – oznajmiła Suska.

W programu dla sztuki i kultury uwzględniono również aspekt dydaktyczny i edukacyjny, pamiętając o uczniach szkół z regionu. Joanna Suska zaznaczyła, że ważną rolę powinny pełnić źle dotychczas wykorzystywane teatry miejskie, w których prezydent miasta, jeżeli zostanie nim Grzegorz Braun, będzie zamawiał spektakle klasyki literatury. Dzięki temu uczniowie w ciekawy sposób będą mogli zapoznawać się tradycją, kulturą i historią naszego kraju.

Na temat bezpieczeństwa głos na konferencji zabrał prof. Andrzej Zapałowski, specjalista ds. wojskowości.

„Rzeszów jest jednym z najbezpieczniejszych miast nie tylko na Podkarpaciu, w Polsce, ale także na świecie. I to trzeba utrzymać – Rzeszów musi pozostać bezpieczny” – powiedział prof. Zapałowski. Ekspert wskazał, że głównym problemem, jeśli mowa o bezpieczeństwie w Rzeszowie, jest wandalizm, z którym można sobie poradzić m.in. przez system monitoringu miejskiego. Jak podkreślił, monitoringu, który nie będzie nadużywany, by śledzić mieszkańców miasta, ale instalowany wyłącznie w miejscach uznawanych powszechnie za niebezpieczne.

„Bezpieczeństwo to także wojsko. Nie jest kompetencją prezydenta kreowanie polityki obronnej, ale może on aktywnie działać na rzecz tworzenia warunków tego bezpieczeństwa” – zakomunikował prof. Andrzej Zapałowski.

„Potrzebą Polski jest powstanie piątej dywizji operacyjnej. Powinna ona powstać na bazie XXI Brygady Strzelców Podhalańskich. W granicach Rzeszowa jest miejsce, żeby utworzyć „Fort Maczek” – dodał ekspert.

Pod koniec konferencji zaprezentowano hasło tegorocznej kampanii.

„Nowy Impuls dla Rzeszowa”, pod takim hasłem poseł Konfederacji Grzegorz Braun będzie ubiegał się o zaufanie mieszkańców podkarpackiego Rzeszowa w wyścigu o urząd prezydenta miasta.

„Jak państwo widzą na tej planszy [na której przedstawiono hasło – przyp. red.] nie pojawia się podobizna ani nazwisko kandydata. Jak się rzekło, to nie jest zadanie dla jednej osoby, dlatego staję tu na czele drużyny, która tę kampanię poprowadzi do zwycięstwa, do ratusza, w przyszłość z pamięcią o przeszłości” – mówił poseł Braun.

Leave a Reply