Dania ma dość przestępstw popełnianych przez „uchodźców”

Duńska premier Mette Frederiksen ogłosiła w tym tygodniu, że jej rząd rozprawi się z przestępstwami popełnianymi przez młodych imigrantów spoza Zachodu.

Duńska premier Mette Frederiksen ogłosiła w tym tygodniu, że jej rząd rozprawi się z przestępstwami popełnianymi przez młodych imigrantów spoza Zachodu.

Premier Frederiksen zabrała głos podczas inauguracji roku parlamentarnego w Danii we wtorek, mówiąc: „Jeden na pięciu młodych mężczyzn o pochodzeniu niezachodnim, urodzonych AD 1997, naruszył kodeks karny przed ukończeniem 21. roku życia. Jeden na pięciu”.

„To nic nowego i na tym polega problem: to trwa zbyt wiele lat. Dziewczyny obrażane są wulgarnymi słowami, ponieważ są Dumkami. Albo dziewczęta podlegają ocenie społecznej, ponieważ stały się „zbyt duńskie”. Wózek z kiełbasami w Brønshøj został zaatakowany petardami, ponieważ sprzedaje wieprzowinę” – dodała, jak donosi Nyheter Idag.

Duńska przywódczyni stwierdziła, że policja musi zająć się przestępczością na wrażliwych obszarach zamkniętych, gdzie – jak twierdzi – jeden procent populacji popełnia około połowy przestępstw.

Frederiksen zaproponowała, aby przestępcy nie mogli mieszkać na niektórych obszarach przez ograniczony czas. Ci, którzy naruszą te zakazy, zostaną ukarani grzywną w wysokości do 10000 koron duńskich (około 6000 złotych) za pierwsze wykroczenie, a policja może rozpocząć konfiskatę towarów luksusowych, takich jak telefony komórkowe i zegarki, a za drugie wykroczenie grozi 30-dniowe więzienie.

Członkowie gangów i młodzi przestępcy mogą również dostać zakaz wejścia do nocnych klubów i barów na okres do dwóch lat, powiedziała Frederiksen. „Ponieważ w Danii wszędzie trzeba być bezpiecznym – niezależnie od tego, czy jest to dyskoteka, osiedle mieszkalne czy stacja kolejowa” – dodała.

Przestępstwa dokonywane przez migrantów ze wschodu i Afryki pozostają poważnym problemem w Dani. W raporcie opublikowanym na początku tego roku stwierdzono, że połowa młodych mężczyzn z Somalii, Libanu i Maroka została skazana za przestępstwo przed ukończeniem 30. roku życia, przy czym odsetek ten wzrósł do 62 procent Szczególnie Somalijczycy.

Była duńska minister ds. Imigracji i integracji Inger Støjberg napisała w sierpniu, że masowa migracja bardziej zaszkodziła Danii niż pomogła, mówiąc: „W duńskich więzieniach istnieje wyraźna nadreprezentacja imigrantów lub ich potomków z krajów spoza Zachodu”.

„Imigranci i ich potomkowie z krajów niezachodnich są ogólnie nadreprezentowani w duńskich więzieniach o 255 proc. w stosunku do ich faktycznego udziału w populacji w Danii” – powiedziała.

Leave a Reply