Czołgi Abrams są już w Polsce. Zastąpią pojazdy przekazane Ukrainie

Czołgi Abrams, na których będą szkolić się żołnierze Wojska Polskiego są już w Polsce - poinformował wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak.

Czołgi, Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Marcin Bielecki
Czołgi, Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Marcin Bielecki

Czołgi Abrams, na których będą szkolić się żołnierze Wojska Polskiego są już w Polsce – poinformował wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak.

„Czołgi Abrams, na których będą szkolić się żołnierze Wojska Polskiego są już w Polsce. Będziemy gotowi, kiedy pojawią się pierwsze z 250 najnowocześniejszych czołgów, które zamówiliśmy. Polska będzie dysponowała nowoczesną, potężną siłą, aby w sytuacji zagrożenia odstraszyć agresora” – napisał w poniedziałek na Twitterze wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak.

Jak podawała wcześniej Informacyjna Agencja Radiowa pierwsze dostawy używanych Abramsów powinny rozpocząć się na początku przyszłego roku. Maszyny – jak podała agencja – będą uzupełnieniem braków, które powstały po tym, gdy nasz kraj przekazał ukraińskiej armii czołgi T-72. W ramach dostaw uzbrojenia na Ukrainę trafiło ponad 240 zmodyfikowanych pojazdów.

Leave a Reply