UK: Covidowa zagłada na jesień? Rząd przygotowuje magazyny na potężną nadwyżkę zgonów!

Na oficjalnej stronie rządowej obwieszczono przetarg dla firm zajmujących się magazynowaniem ciał osób zmarłych. Westminster posiłkuje się prywatnymi firmami, przewidując nadmierne zgony.

UK: Covidowa zagłada na jesień? Rząd przygotowuje magazyny na potężną nadwyżkę zgonów!

Na oficjalnej stronie rządowej obwieszczono przetarg dla firm zajmujących się magazynowaniem ciał osób zmarłych. Westminster posiłkuje się prywatnymi firmami, przewidując nadmierne zgony.

Czy na jesień przewidywana jest covidowa zagłada? Wnioskować można po tym, iż rząd brytyjski ogłosił na swojej stronie internetowej przetarg dla firm, które zajmują się przechowywaniem zwłok.

10 czerwca na stronie gov.uk pojawiło się ogłoszenie zawarcia umowy na tymczasowe przechowywanie zwłok na wypadek sytuacji nadmiernej liczby zgonów w 32 dzielnicach City of London.

UK: Rząd Wielkiej Brytanii już wie, kto umrze podczas jesiennej czwartej fali COVID-19?

Kontrakt będzie pod przewodnictwem Rady Miejskiej Westminster.

„Umowa wyznaczy jednego dostawcę i będzie obowiązywać na okres 4 lat. Będzie to umowa awaryjna, wymagana tylko w przypadku, gdy w przyszłości wystąpi sytuacja nadmiernej liczby zgonów, a istniejąca lokalna pojemność magazynowa ciał będzie musiała zostać zwiększona” – czytamy na stronie rządowej.

Nadrzędnym celem tego przetargu jest zapewnienie jednego dostawcy, który będzie w stanie udostępnić tymczasowe miejsca do przechowywania zwłok dla zmarłych w przypadku nadmiernej liczby zgonów.

Ogłoszenie o przetarg w sprawie „Tymczasowego magazynowana zwłok” / Źródło: gov.uk
Ogłoszenie o przetarg w sprawie „Tymczasowego magazynowana zwłok” / Źródło: gov.uk

W ogłoszeniu nie uwzględniono, na jaką okoliczność przewidywane są zwiększone liczby zgonów do tego stopnia, żeby wynajmować dodatkowe magazyny.

Jednak po kolejnym dokumencie udostępnionym przez rząd Borysa Johnsona, można się domyślić, że może chodzić o nadmierne zgony spowodowane COVID-19.

Na stronie gov.uk od marca tego roku dostępny jest dokument z przewidywaniami rządu Wielkiej Brytanii odnośnie tego, jaka grupa i w jakim procencie umrze podczas czwartej fali COVID-19.

„Odrodzenie zgonów zdominowane przez zaszczepionych dwiema dawkami” – możemy przeczytać w raporcie.

Ponadto, dokument zawiera dane odnośnie kluczowych założeń w scenariuszach centralnych czwartej fali, takich jak: aktualne szacunki epidemii, projekcje i scenariusze średnioterminowe, modelowanie całej mapy drogowej przygotowania do COVID-19, wrażliwość na transmisję po zniesieniu wszystkich zaplanowanych i wdrożonych ograniczeń, wrażliwość na skuteczność szczepionki, oraz kto poważnie zachoruje podczas odrodzenia działań wirusa.

W jednym z podpunktów mowa jest otwarcie o odrodzeniu się zwiększenia hospitalizacji, jak i zgonów spowodowanych COVID-19.

Co ważne, największą uwagę rządowych naukowców skupia fakt, że zgodnie z ich wyliczeniami liczba hospitalizacji i zgonów zdominowana będzie przez osoby, które otrzymały dwie dawki szczepionki.

Hospitalizacje planowane są na poziomie 60%, a śmiertelność osób wyszczepionych dwiema dawkami, tak zwanej szczepionki COVID-19, przewidywane są na poziomie 70%.

Wszystkie te przewidywania i działania rządu brytyjskiego zazębiają się w jedną ponurą całość.

Zgodnie z wytycznymi udostępnionymi wraz z informacją o przetargu na magazyny przetrzymujące ciała, „zmarły będzie przechowywany z godnością i szacunkiem, w lokalizacjach, które zostaną określone w oparciu o lokalne potrzeby Londynu w danym czasie”.

Magazyn będzie wymagał pewnych elementów projektowych, aby uwzględnić lokalne warunki i ograniczenia, a jednocześnie będzie zdolny do szybkiego rozmieszczenia, budowy i uruchomienia zgodnie z uzgodnionymi standardami.

Wartość całego przedsięwzięcia wyceniona jest na kwotę £6,000,000 bez uwzględnienia podatku VAT.

Deadline, do którego można składać dokumenty, by wziąć udział w przetargu, upływa 12 lipca.

Kontrakt raz podpisany, może być wydłużany na kolejne lata w zależności od zapotrzebowania.

WAŻNE: Nowy, niebezpieczny NOP na liście! Zamierzasz się zaszczepić przeciwko COVID-19? Przeczytaj to!

 

1 KOMENTARZ

Leave a Reply