WAŻNE! UK: Co-Codamol 30/500 wycofany przez MHRA. MOŻE ZAGRAŻAĆ ŻYCIU!

Producent silnego leku Co-Codamol poinformował MHRA, że pewna partia leku może zawierać nieodpowiednie proporcje substancji czynnych, co może doprowadzić do niebezpiecznego przedawkowania preparatu. "(...)W ciężkich przypadkach mogą występować śpiączka, czy depresja krążeniowo-oddechowa, która może okazać się śmiertelna".

Ważne! UK: CO-Codamol 30/500 wycofany przez MHRA. Może zagrażać życiu!

Producent silnego leku Co-Codamol poinformował MHRA, że pewna partia leku może zawierać nieodpowiednie proporcje substancji czynnych, co może doprowadzić do niebezpiecznego przedawkowania preparatu. „(…)W ciężkich przypadkach mogą występować śpiączka, czy depresja krążeniowo-oddechowa, która może okazać się śmiertelna”.

Producent leku Co-Codamol Zentiva Pharma UK Limited poinformował Agencję Regulacyjną ds. Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA), że opakowania tabletek musujących Co-Codamol 30/500 o numerze serii 1K10121 mogą zawierać zbyt mało substancji czynnych (fosforanu kodeiny i paracetamolu), co może oznaczać, że lek nie będzie działał tak, jak powinien.

Niektóre tabletki mogą również zawierać zbyt dużo składników aktywnych, co może prowadzić do przedawkowania produktu, ostrzegają zarówno producenci, jak i MHRA. Chodzi o numer partii 1K10121.

PORUSZAJĄCE NAGRANIE! Polak odłączony od aparatury w szpitalu w UK płacze umierając z głodu i pragnienia [VIDEO]

„Osoby stosujące tabletki musujące Co-Codamol 30/500, szeroko stosowane w uśmierzaniu bólu, są dziś proszone o sprawdzenie numeru partii na etykietach opakowań, aby upewnić się, że nie są one jednym z 4464 opakowań, które są wycofywane ze względów bezpieczeństwa” – poinformowała agencja do spraw Leków na rządowej stronie gov.uk.

Podoba Ci się, co robi Paradyzja.com?
Pomóż nam dotrzeć do innych: 
Skomentuj / Udostępnij 
Polub / Subskrybuj 
Dziękujemy

Dyrektor ds. Jakości i Dostępu w MHRA, dr Samantha Atkinson, powiedziała:
„Bezpieczeństwo pacjenta jest zawsze naszym priorytetem. Niezwykle ważne jest, aby pacjenci pilnie sprawdzili swoje opakowania tabletek musujących Zentiva Pharma UK Ltd Co-Codamol 30/500 i jeśli numer serii odpowiada 1K10121, powinni zaprzestać ich używania i niezwłocznie zwrócić je do apteki w celu wymiany”.

„Radzimy wszystkim, aby nie przyjmowali żadnych tabletek z tych opakowań, biorąc pod uwagę potencjalne ryzyko. Pracownicy służby zdrowia powinni sprawdzić swoje zapasy i pilnie wycofać tabletki z tej partii” – czytamy dalej na stronie rządowej.

Jeśli ktoś jest zaniepokojony, niech porozmawia z pracownikiem służby zdrowia i zgłosi wszelkie działania niepożądane za pośrednictwem programu Żółtej Karty.

Szczegóły numeru partii znajdują się poniżej:
Co-Codamol 30/500 tabletki musujące
Nazwa firmy: Zentiva Pharma UK Ltd
PL 17780/0046
Numer partii: 1K10121
Data ważności: grudzień 2023
Wielkość opakowania: 100 tabletek
Rozmiar partii: 4464 paczek
Pierwsza dystrybucja: 05 marca 2021

Ze strony dowiadujemy się również, jakie są ogólne objawy zatrucia opioidami: „Obejmują one śpiączkę, zdezorientowanie, senność, płytki oddech, zwężenie źrenic, nudności, wymioty, zaparcia i brak apetytu. W ciężkich przypadkach mogą występować objawy depresji krążeniowo-oddechowej, która może okazać się śmiertelna.”

WAŻNE! UK: Wykryto najbardziej wybuchową substancję chemiczną! MHRA wycofuje leki na ciśnienie krwi!

Objawy przedawkowania paracetamolu w ciągu pierwszych 24 godzin to bladość, nudności, wymioty, jadłowstręt i ból brzucha. Uszkodzenie wątroby może stać się widoczne od 12 do 48 godzin po spożyciu. Mogą wystąpić zaburzenia metabolizmu glukozy i kwasica metaboliczna. W ciężkim zatruciu niewydolność nerek może prowadzić do encefalopatii, krwawienia z przewodu pokarmowego, śpiączki i śmierci.

Co-codamol 30/500 / Źródło: Gov.uk
Co-codamol 30/500 / Źródło: Gov.uk

Agencja rządowa informuje, że jeśli pacjenci mają opakowania, które odpowiadają poniższym szczegółom na etykiecie, powinni natychmiast zwrócić je do apteki w celu wymiany. Pacjenci pod żadnym pozorem nie powinni stosować żadnych tabletek z tych opakowań.

Podoba Ci się, co robi Paradyzja.com?
Pomóż nam dotrzeć do innych: 
Skomentuj / Udostępnij 
Polub / Subskrybuj 
Dziękujemy

„Doradzamy pracownikom służby zdrowia, aby natychmiast zaprzestali dostarczania danej partii, poddali kwarantannie wszystkie pozostałe zapasy i zwrócili je dostawcy Zentiva Pharma UK Ltd.,lub podmiotowi posiadającemu pozwolenie na dopuszczenie do obrotu” – możemy przeczytać na stornie MHRA.


NHS England, czyli angielski oddział Narodowej Służby Zdrowia w Wielkiej Brytanii, buduje wielką bazę danych, która zawierać będzie poufne informacje, do których dostęp po 23 czerwca będą miały osoby i firmy trzecie.

WAŻNE! UK: Nadchodzi COVID19 DATASTORE. Jeśli nie wyrejestrujesz się do 23 czerwca, NHS udostępni całą twoją dokumentację medyczną!

Jak podaje Financial Times, angielski NHS przygotowuje się do zmiany systemu archiwizowania danych medycznych 55 milionów pacjentów. Dzięki nowemu systemowi dane wrażliwe zostaną przekazane osobom, czy firmom trzecim.

Informacje na temat zdrowia psychicznego i seksualnego, rejestrów karnych i nadużyć, staną się w pełni dostępne, a co najważniejsze legalnie rozpowszechniane bez zgody i świadomości pacjenta. Nie wiemy, tak na prawdę, z iloma podmiotami współpracowała będzie narodowa służba zdrowia. Co ważniejsze, nie wiemy, z kim te podmioty będą dzieliły się naszymi danymi wrażliwymi.

Leave a Reply