Chińskie wojsko kontynuuje ćwiczenia wokół Tajwanu

Chińskie wojsko kontynuuje w poniedziałek ćwiczenia na morzach i w przestrzeni powietrznej wokół Tajwanu - poinformowało w mediach społecznościowych dowództwo wschodniego teatru działań chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (ALW).

Myśliwce, Fot. EPA/PAP/Ritchie B. Tongo
Myśliwce, Fot. EPA/PAP/Ritchie B. Tongo

Chińskie wojsko kontynuuje w poniedziałek ćwiczenia na morzach i w przestrzeni powietrznej wokół Tajwanu – poinformowało w mediach społecznościowych dowództwo wschodniego teatru działań chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (ALW).

Armia będzie prowadzić “praktyczne ćwiczenia w przestrzeni morskiej i powietrznej”. Chińscy żołnierze mają się szkolić m.in. w atakowaniu okrętów podwodnych – przekazano w oświadczeniu zamieszczonym na platformie Weibo.

Chiny od czwartku prowadzą bezprecedensowe ćwiczenia wojskowe na wodach i w przestrzeni powietrznej otaczających Tajwan. Część manewrów odbywa się zaledwie 20 km od tajwańskich wybrzeży. Manewry są reakcją na niedawną wizytę przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi w Tajpej, przeciwko której Pekin stanowczo protestował. Początkowo informowano, że ćwiczenia zakończą się w niedzielę.

Leave a Reply