Celsius Mining, spółka zależna Celsius Network zajmująca się wydobywaniem bitcoinów, wejdzie na giełdę

Platforma pożyczkowa kryptowalut Celsius ogłosiła plany upublicznienia swojej spółki zależnej zajmującej się wydobyciem bitcoinów na giełdzie papierów wartościowych, Celsius Mining.

Celsius has been under regulatory scrutiny since Sept. 2021 (Danny Nelson/CoinDesk)

Platforma pożyczkowa kryptowalut Celsius ogłosiła plany upublicznienia swojej spółki zależnej zajmującej się wydobyciem bitcoinów na giełdzie papierów wartościowych, Celsius Mining.

Celsius Mining, spółka zależna Celsius Network zajmująca się wydobywaniem bitcoinów, wejdzie na giełdę.
Zgodnie z oświadczeniem, Celsius Mining poufnie złożył projekt oświadczenia rejestracyjnego w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w ramach pierwszej oferty publicznej. Oświadczenie rejestracyjne zacznie obowiązywać po zakończeniu przeglądu przez SEC.

Celsius złożył formularz S-1 w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, który firmy muszą złożyć przed wejściem na giełdę w USA, zgodnie z poniedziałkowym oświadczeniem. Proces pierwszej oferty publicznej (IPO) trwa zwykle do sześciu miesięcy od złożenia S-1.

Celsjusz nie ujawnił, ile akcji sprzedałby, ani ich przedziału cenowego. Ta informacja pojawi się po tym, jak Celsius upubliczni zgłoszenie regulacyjne do IPO.
Założona w 2017 roku firma Celsius Network jest jednym z największych pożyczkodawców kryptowalut z 1,7 milionami klientów, zgodnie ze stroną internetową firmy. Zarządza aktywami o wartości 16,9 mld USD. W listopadzie Celsius rozszerzył swoją rundę serii B do 750 milionów dolarów.
Celsius zainwestował 500 milionów dolarów w operacje wydobywcze, powiedziała osoba zaznajomiona z sytuacją. Obejmuje to 200 milionów dolarów, które firma wykorzystała na sprzęt wydobywczy i pozycje w firmach wydobywczych Bitcoin, Core Scientific, Rhodium Enterprises i Luxor Technologies, zgodnie z oświadczeniem z czerwca 2021 r. Firma miała operacyjną flotę wydobywczą około 22 000 górników Bitcoin ASIC, poinformował CoinDesk w listopadzie.
Nie wiadomo, kiedy Celsius Mining wejdzie na giełdę. Rynek nowych emisji utknął w tym roku ze względu na dużą zmienność rynku i inflację. Słabo wypadły również IPO z 2021 roku. Około 90% z 400 spółek, które weszły na giełdę w zeszłym roku, korzystając z tradycyjnej oferty publicznej, w tym roku jest notowanych poniżej swoich cen ofertowych.
Według Dealogic zaledwie 40 firm wystawiło w tym roku swoje akcje na giełdzie, korzystając z konwencjonalnej oferty z 11 maja, o wartości 4 miliardów dolarów. Jest to spadek ze 144 nowych emisji z tego samego okresu w zeszłym roku, które zebrały około 57 miliardów dolarów.

Cosmos (ATOM): Mocny potencjał rozwoju technologii blockchain

Celsius pozwala inwestorom detalicznym zarabiać na swoich zasobach kryptowalut, przy dostępnych stopach procentowych sięgających 17%. Według jej strony internetowej firma obsługuje 1,7 miliona klientów.

Pożyczkodawca początkowo zaangażował się w sektor wydobywczy w 2020 roku, udzielając pożyczek i leasingu sprzętu firmom wydobywczym, takim jak Core Scientific i Argo Blockchain, w celu sfinansowania planów ekspansji. Niedawno ujawniono, że Celsius Mining podpisał umowę o współhostingu z firmą Mawson Infrastructure, zajmującą się wydobyciem bitcoinów, która jest notowana na giełdzie Nasdaq.

Ekspansja Celsiusa, a powiązania z słynnym ostatnio tokenem LUNA.

Ekspansja Celsiusa na wydobycie nastąpiła w czasie, gdy firma znajdowała się pod rosnącą presją regulacyjną dotyczącą swoich produktów skierowanych do konsumentów – a ogłoszenie IPO pojawiło się zaledwie kilka dni po tym, jak The Block poinformował, że firma ma ponad pół miliarda dolarów ulokowanych w Anchor Protocol . Protokół Anchor Terra oferował do 20% deponentom, zanim ekosystem Terra został pogrążony w chaosie w zeszłym tygodniu, kiedy jego stabilna moneta TerraUSD (UST) straciła powiązanie z dolarem amerykańskim. Tym samym przestała być stabilna.

Vitalik Buterin: Ethereum (ETH) dojdzie do 100% optymalizacji dopiero za kilka lat [VIDEO]

 

 

 

Leave a Reply