Były żołnierz Ludowego Wojska Polskiego niszczył zasieki na granicy z Białorusią

Wśród osób, które w ostatnią niedzielę niszczyły zasieki na granicy z Białorusią był m.in Grzegorz Antoszewski, znany z wieców KOD, antyrządowych protestów, były żołnierz LWP i członek PZPR - podał w środę portal "Polska Times".

Były żołnierz Ludowego Wojska Polskiego niszczył zasieki na granicy z Białorusią

Wśród osób, które w ostatnią niedzielę niszczyły zasieki na granicy z Białorusią był m.in Grzegorz Antoszewski, znany z wieców KOD, antyrządowych protestów, były żołnierz LWP i członek PZPR – podał w środę portal “Polska Times”.

“Wśród osób, które niszczyły zasieki na granicy z Białorusią, był m.in. Grzegorz Antoszewski. To postać dobrze znana choćby z wieców KOD czy antyrządowych protestów. Antoszewski to również były żołnierz, który służbę rozpoczynał w Ludowym Wojsku Polskim przed stanem wojennym, a także wieloletni członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Z dokumentów, do których dotarli dziennikarze polskatimes.pl, wynika, że przełożeni chwalili go wielokrotnie, np. za to, że +jako członek PZPR właściwie interpretuje politykę partii+” – podał portal.

Jak podkreślono, media społecznościowe zauważyły, że wśród osób, które niszczyły zasieki, znalazł się również Grzegorz Antoszewski. “Jak wynika z dokumentów, do których dotarli dziennikarze portalu polskatimes.pl, Antoszewski służbę rozpoczął w 1979 roku, w Ludowym Wojsku Polskim, a zakończył jako żołnierz zawodowy w stopniu kapitana w roku 1994. Był też członkiem PZPR. Z opinii specjalnej, datowanej na 30 września 1994 r. można dowiedzieć się m.in., że +pełnił służbę na stanowiskach związanych z zabezpieczeniem logistycznym w jednostkach wojsk lotniczych i lądowych, zdobywając doświadczenie w zakresie realizacji zadań służby żywnościowej+” – napisał portal zamieszczając zdjęcia dokumentów dotyczących Antoszewskiego.

“Polska Times” zauważa, że niejednokrotnie podkreślano w dokumentach prezentowaną przez Antoszewskiego +właściwą postawę ideowo-polityczną+. “W roku 1987 odnotowano, że +jako członek PZPR właściwie interpretuje politykę partii+. Z kolei w opinii specjalnej z 1988 roku zauważono, że +postępuje zgodnie z socjalistycznymi normami współżycia społecznego+” – podał portal.

Leave a Reply