Była sekretarka obozu koncentracyjnego Stutthof zwolniona z aresztu

96-letnia Irmgard Furchner, była sekretarka obozu koncentracyjnego Stutthof oskarżona o współudział w morderstwie w ponad 11 tysiącach przypadków, została zwolniona z aresztu, do którego trafiła po ucieczce w wyznaczonym dniu procesu - ogłosił sąd we wtorek. Kobieta pozostanie na wolności do czasu rozpoczęcia procesu.

Była sekretarka obozu koncentracyjnego Stutthof zwolniona z aresztu

96-letnia Irmgard Furchner, była sekretarka obozu koncentracyjnego Stutthof oskarżona o współudział w morderstwie w ponad 11 tysiącach przypadków, została zwolniona z aresztu, do którego trafiła po ucieczce w wyznaczonym dniu procesu – ogłosił sąd we wtorek. Kobieta pozostanie na wolności do czasu rozpoczęcia procesu.

96-latka złożyła skargę na zatrzymanie. Po jej rozpatrzeniu sąd zawiesił nakaz aresztowania i „zwolnił oskarżoną z aresztu, nakazując środki zabezpieczające” – informuje sąd w komunikacie.

Proces pierwotnie miał się rozpocząć 30 września, jednak tego dnia kobieta po wyjściu z domu opieki nie stawiła się w sądzie na rozprawie. Została ujęta po kilkugodzinnych poszukiwaniach przez policję i aresztowana prewencyjnie.

Oskarżona 96-letnia była sekretarka obozu w Stutthofie uciekła przed procesem. Została zatrzymana

Jak przekazał sąd, proces zostanie wznowiony 19 października. Tego dnia zostanie odczytany akt oskarżenia. Jak wynika z informacji tygodnika „Der Spiegel”, oskarżona ze względu na wiek i stan zdrowia wolałaby nie uczestniczyć w rozprawie osobiście i chce, aby w sądzie reprezentował ją jej obrońca.

Leave a Reply