Bydgoszcz: Wojciech Olszański znów zatrzymany. Usłyszał zarzuty

Policjanci kryminalni komend wojewódzkiej i miejskiej policji w Bydgoszczy w poniedziałek wieczorem zatrzymali Wojciecha Olszańskiego., który podczas sobotniego zgromadzenia" nawoływał do przestępstw m.in. zabójstw polityków". We wtorek zatrzymanemu mają zostać przedstawione zarzuty.

Bydgoszcz: Wojciech Olszański znów zatrzymany. Usłyszał zarzuty

Policjanci kryminalni komend wojewódzkiej i miejskiej policji w Bydgoszczy w poniedziałek wieczorem zatrzymali Wojciecha Olszańskiego., który podczas sobotniego zgromadzenia 'nawoływał do przestępstw m.in. zabójstw polityków”. We wtorek zatrzymanemu mają zostać przedstawione zarzuty.

„Kryminalni z KWP i KMP w Bydgoszczy zatrzymali dziś wieczorem Wojciecha Olszańskiego. Mężczyzna został zatrzymany w związku z sobotnim zgromadzeniem i publicznym nawoływaniem do popełnienia przestępstwa. Jurto usłyszy zarzuty” – poinformowała na Twitterze KWP.

Wojciech Olszańskiego. w sobotę przemawiał podczas Bydgoskiego Protestu Stop Dyskryminacji Sanitarnej, często wymachując długim kijem.

„Kamraci, to jest kij na poselski ryj. Jeśli oni 1 lutego zagłosują, jak chcą, uchwalą tę ustawę o wojnie domowej, ustawę o kapo. Ta ustawa tworzy kapo, nadkapo, podkapo – wszyscy na wszystkich będą donosić, każdy każdego będzie pilnować, stworzą piekło. Jeśli oni to zrobią, skazują się na śmierć i my te listy śmieci tworzymy. My ich ostrzegamy, jeżeli oni zagłosują na +tak+, to ja (podał swoje imię i nazwisko – red.) chcę ich zabić” – powiedział w czasie zgromadzenia Wojciech O.

„Dla siebie przewidział rolę kata”

Zachęcał zebranych wzięcia udziału w wyborach i przejęcia władzy, a dla siebie przewidział rolę kata. „Ja dla was będę zabijał, tak, jak wy będziecie chcieli” – mówił.

Wojciech O. kierował groźby pod adresem jednej z posłanek, która jest za obowiązkowymi szczepieniami, a także wobec dziennikarzy.

Bydgoski poseł Paweł Olszewski w mediach społecznościowych poinformował, że składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Wojciecha O. Na tę sprawę zwracał uwagę podczas poniedziałkowego posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia bydgoski poseł Lewicy Jan Szopiński.

Leave a Reply