Burmistrz Rzymu pomyliła Koloseum z amfiteatrem we Francji

Trudna do uwierzenia gafa- tak włoskie media podsumowują błąd, jaki popełniły władze Rzymu i burmistrz Virginia Raggi. Rozpowszechniono film, w którym zamiast Koloseum pokazany został starożytny amfiteatr w mieście Nimes we Francji.

Trudna do uwierzenia gafa- tak włoskie media podsumowują błąd, jaki popełniły władze Rzymu i burmistrz Virginia Raggi. Rozpowszechniono film, w którym zamiast Koloseum pokazany został starożytny amfiteatr w mieście Nimes we Francji.

Zgrzyt, jak się zauważa, jest tym większy, że Raggi – wielokrotnie krytykowana za złe zarządzanie Wiecznym Miastem – ubiega się o wybór na drugą kadencję.

Burmistrz promowała nagranie w mediach społecznościowych

Zarząd włoskiej stolicy przygotował, a burmistrz rozpowszechniła na swoim profilu w mediach społecznościowych, krótki oficjalny film zapowiadający, że w 2023 roku w Rzymie odbędą się wielkie zawody golfowe o Puchar Rydera z udziałem najlepszych zawodników na świecie. W istocie impreza ta odbędzie się w gminie Guidonia, należącej do obszaru metropolitalnego.

Reklamowy spot otwierał widok antycznego amfiteatru; jednak nie Koloseum, ale w Nimes na południu Francji. Tamtejsza Arena jest najlepiej zachowanym rzymskim amfiteatrem na świecie.

Włochy: Cały kraj zalała fala protestów przeciwników lockdownu [VIDEO]

Krytyka burmistrz po popełnieniu błędu

Na burmistrz runęła fala krytyki ze strony polityków.

“Aż chce się płakać, bo na wideo wyprodukowanym przez zarząd miasta zamiast Koloseum jest Arena w Nimes”- stwierdził deputowany z Rzymu Luciano Nobili.

“Takiego błędu – podkreślił – nie popełniłby nawet uczeń szkoły podstawowej”. Parlamentarzysta dodał sarkastycznie: “Rzymie wytrzymaj, ta kadencja już się prawie kończy”.

Lider Partii Demokratycznej w stolicy Włoch Andrea Casu zapytał zaś: “Czy osoba, która przez pięć lat była burmistrzem i nie potrafi nawet rozpoznać Koloseum może ponownie ubiegać się o ten urząd?”.

Włochy: Karabinierzy weszli do fabryki szczepionki firmy AstraZeneca w Rzymie

“Nie. W mediach społecznościowych jest to następny przykład szaleństwa, jakie ma miejsce w stolicy” – podkreślił lokalny polityk.

Po fali krytyki i złośliwych komentarzy z nagrania usunięto widok francuskiej Areny.

TVN ma zaległości w ZUS na niemal PÓŁ MILIARDA złotych? Dlaczego państwo nie reaguje?

Leave a Reply